Znane wśród żeglarzy porty na Mazurach

Porty to obowiązkowe przystanki, na których musimy się zatrzymać podczas każdego rejsu. Warto wiedzieć, które z nich są polecane przez żaglarzy, ponieważ może nam to pomóc w planowaniu naszej morskiej podróży. Na portach możemy wypożyczyć jachty, odpocząć, zjeść pożywny obiad czy skorzystać z wielu innych atrakcji.

Mamry Jach Węgorzewo – zajmują się czarterami jachtów od 1991 roku. Nie tylko wynajmują, ale również budują i sprzedają jachty motorowe. Dla żeglarzy, którzy już wcześniej czarterowali jachty w tym porcie, przewidziane są okazyjne zniżki.

Zdorkowo Harsz k. Sztynortu – gospodarstwo agroturystyczne położone nad jeziorem Dargin, które wchodzi w skład Wielkich Jezior Mazurskich. Obszar jest całkowicie odcięty od wszelkich zakładów przemysłowych. Miejsce kierowane dla osób, które kochają naturę oraz piękne krajobrazy.

Stranda Giżycko – nowoczesne centrum wypoczynkowe położone nad zatoką Tracz Jeziora Kisajno. Przystań jachtowa jest w stanie pomieścić sto pięćdziesiąt jednostek. Oprócz parkingu dla samochodów, stworzone miejsca specjalnie dla kamperów.

Neptun-Club Giżycko – położony nad brzegiem jeziora Kisajno. Na terenie ośrodka znajduje się tawerna oraz restauracja. Istnieje możliwość zorganizowania konferencji, imprez okolicznościowych oraz spotkań biznesowych. Port oferuje wypożyczanie sprzętu turystycznego.

Piaski – prywatny hotelowy port nad jeziorem Bełdany, który oferuje hotel Mazurski Raj. Miejsce bardziej kojarzone z nieistniejącym już hotelem znanym wśród turystów jako Exploris Piaski czy Exploris Ruciane Nida. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na www.explorispiaski.pl.

Gospoda pod Czarnym Łabędziem Rydzewo – w tym porcie istnieje możliwość rezerwacji stałych miejsc cumowniczych na cały sezon. W swojej ofercie posiadają pompę do opróżniania zbiorników z nieczystościami.

Wioska Żeglarska Mikołajki – nowoczesny port położony nas brzegiem jeziora Mikołajskiego. Basen portu wyposażony jest cztery keje z doprowadzonym prądem i wodą. Miejsce idealny dla żeglarzy oraz turystów. Wioska Żeglarska organizuje cykliczny Festiwal Szantowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *