Zegary jako dzieła sztuki

duzy zegar scienny 25

Jarosław Kukowski jest polskim malarzem współczesnym. Jego dzieła w bardzo odważny sposób poruszają problematykę moralności, w tym m.in. tematy społeczne związane ze śmiercią i przemijaniem. Niezwykłe dzieła tego artysty zdobiły zarówno polskie, jak i zagraniczne muzea i galerie, Narodową Galerię Sztuki Zachęta, California Modern Art Gallery w San Francisco czy SOHO Studios w Miami.

Dzieła Jarosława Kukowskiego to jednak nie tylko obrazy, ale również seria ”Memento”, czyli niezwykłe zegary. Każdy z nich jest prawdziwym dziełem sztuki, dzięki któremu można nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Mają one formę czterowymiarowych instalacji artystycznych, które łączą w sobie malarstwo, rzeźbę oraz funkcjonalność.

duzy zegar scienny 23

Duży zegar ścienny powstaje przez bardzo długi czas, a wszystkie prace artysta wykonuje ręcznie, dlatego powstaje zaledwie kilka takich prac rocznie. Każde dzieło jest numerowane oraz sygnowane. Zegary są niepowtarzalne i znakomicie wpisują we współczesne trendy w aranżacji wnętrz. Wykonane są z połączenia metali półszlachetnych, drewna, gipsu i szkła, a w ich wnętrzu kryją się klasyczne mechanizmy wagowe. Efektowne zegary ścienne retro mogą być z wahadłem lub z ruchomymi bądź nieruchomymi kołami zębatymi. To idealny zegar ścienny do salonu urządzonego w stylu vintage lub nowoczesnym.

Niezwykle efektownym elementem wystroju wnętrz może być również zegar vintage lub zegar ścienny loft, który przepięknie prezentuje się we wnętrzach postindustrialnych, czyli niezwykle modnych loftach. Każdy zegar stworzony przez Jarosława Kukowskiego jest odrębnie zaprojektowanym i wykonanym dziełem sztuki, które dostępne jest dla szerokiego odbiorcy.

duzy zegar scienny 24

Zegary świetnie prezentują się nie tylko w loftach i wnętrzach w stylu retro, ale również w nowoczesnych apartamentach, biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Celowe spękania nawierzchni oraz uwidocznienie mechanizmu wewnętrznego mają na celu przypominać o upływającym czasie. Wszystkie zegary wyróżniają się precyzją wykonania i wysoką estetyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *