Zalety masażu limfatycznego

zafunduj sobie masaz limfatyczny twarzy

Limfa jest to płyn, jaki krąży po naszym organizmie w połączonych ze sobą naczyniach limfatycznych. Limfa krążąc po organizmie ma za zadanie, w dużej mierze zbierać z niego toksyczne substancje i odprowadzać je do węzłów chłonnych, skąd zostaną przetransportowane do nerek i usunięte z organizmu. Dlatego też warto stymulować odpowiedni przepływ limfy, ponieważ substancja ta ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Najbardziej popularną opcją takiej stymulacji jest masaż limfatyczny.

Na wstępie dodam, że masaż limfatyczny nie sprawia bólu, jest niezwykle przyjemny i delikatny. Masaż ten jest bardzo pracochłonny ponieważ musi być robiony małymi partiami. Czasem można się spotkać z techniką realizacji masażu kciukami, które przesuwają się w kierunku serca, przepychając limfę, tak aby swobodnie przepływała przez organizm i spełniała swoją funkcje.

Jako ciekawostkę dodam, że bardzo często osoby, które słyszą o tym typie masażu są zaskoczone faktem, że istnieje odmiana taka jak masaż limfatyczny twarzy – INNmed Poznań –  i że nawet w tej części naszego ciała znajduje się limfa. Tak właśnie jest, a masaż limfatyczny twarzy naprawdę warto wykonać.

Zamiennie do masażu często można usłyszeć stwierdzenie drenaż limfatyczny. Oba pojęcia można uznać za synonimy. Drenaż jest formą masażu i coraz popularniejszym typem zabiegu w salonach kosmetycznych. Obecnie można spotkać w salonach nowoczesne urządzenia, które spełniają swoja podstawową funkcjonalność, jednak najlepsze urządzenie nie zastąpi klasycznego masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *