Zakup pokrycia dachowego

Dach, to bardzo ważny element każdego domu. Bardzo ważne, jeśli chcemy aby służył nam bez większych problemów przez wiele lat jest jego położenie. Jeśli dach będzie źle położony, to w przyszłości pomiędzy łączeniami mogą powstawać szczeliny, którymi do wnętrza budynku przedostawać się będzie wilgoć.

Jak wiemy, budowa domu, to inwestycja niezwykle kosztowna. Dlatego w trakcie budowy nie warto oszczędzać, i zaopatrywać się w różne materiały tylko u znanych kontrahentów. Czasami lepiej zapłacić troszeczkę więcej, niż szukać wszędzie oszczędności, a później ponosić dodatkowe koszty. Podobnie wygląda sytuacja, gdy szukamy firm, które będą nam poszczególne etapy wykonywać. Przed wyborem, dobrze jest poszukać informacji o firmie, aby nie „naciąć” się na oszusta albo partacza. Jeśli będziemy źle dobierać firmy, to może okazać się, że zamiast oszczędności, pojawią się nam dodatkowe wydatki.

Ale wróćmy do wcześniej omawianego pokrycia dachowego. Dzięki temu, że na rynku budowlanym mamy dużą konkurencję, producenci dachówki, blacho-dachówki czy gontu muszą bić się o Klienta. Dzięki temu wydłużane są okresy gwarancji na pokrycia. I tutaj należy wspomnieć, że przed zakupem należy powinno oprócz samych parametrów sprawdzić, czy dany produkt posiada certyfikaty, atesty, jak i warunki gwarancji, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych kłopotów z późniejszą reklamacją. Dziś niektórzy producenci dają gwarancję nawet na 30 lat. Nie oszukujmy się, to raczej zbyt dużo. Oczywiście, nasze pokrycie może wytrzymać taki okres, ale oprócz samego produktu, ważne są również czynniki atmosferyczne, jakie będą oddziaływać na nasz dach.

Z reguły, nie ważne czy wybierzemy gont bitumiczny, dachówkę czy blacho-dachówkę, to przez okres 3 lat nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Ale musimy wybrać dobre jakościowo produkty, a montaż dachu powinien być wykonany przez sprawdzonych dekarzy. Oczywiście po położeniu bardzo ważna jest prawidłowa konserwacja pokrycia dachowego. Ale, jak konserwować dach, to najlepiej powie nam producent danego pokrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *