Zakup dekodera do odbioru telewizji cyfrowej.

Jeśli posiadamy starszy telewizor, a chcemy odbierać naziemną telewizję cyfrową musimy zaopatrzyć się w odpowiedni dekoder.

Gdzie taki dekoder zakupić?

Dzisiaj mamy mnóstwo opcji do wyboru. Możemy zakupić dekodery DVB-T np. na poczcie, w hipermarkecie, albo w specjalistycznym sklepie.

Który wybrać sklep do zakupu?Oczywiście ten ostatni, bowiem zakup np. w hipermarkecie obarczony jest jedną podstawową wadą. Kupując taki dekoder nie mamy wiedzy oraz informacji, który jak się niejednokrotnie okazuje, nie spełnia później naszych oczekiwań. I taki Klient dzwoni później do wyspecjalizowanych sklepów RTV z prośbą, aby udzielić mu pomocy w instalacji.A generuje to dla nas dodatkowe koszty, i zdarza się że zakup niby taniego dekodera, po doliczeniu dodatkowych usług powoduje masę nerwów.

A wystarczyło by wcześniej zakupić dekoder dvb-t właśnie w wyspecjalizowanym sklepie RTV. Tam spotkamy sprzedawców, którzy mają odpowiednie doświadczenie i dobrze nam doradzą, jaki wybrać dekoder. Może się również okazać, że dekoder wcale nie będzie nam potrzebny, aby działała nam telewizja cyfrowa. Wiele osób nie wie, że telewizor, który był zakupiony parę lat temu, posiada już funkcję mpeg-4, która daje nam możliwość odbioru telewizji cyfrowej.

Kolejnym plusem przemawiającym za zakupem dekodera, czy anteny dvb-t jest gwarancja, oraz wsparcie techniczne, jak również fachowa obsługa, której na poczcie czy hipermarkecie nie ma, bo to miejsca do innych celów.
Decydujmy się zatem na zakup dekodera, tunera czy anteny telewizyjnej tylko i wyłącznie w odpowiednich miejscach. Wtedy będziemy mieli pewność, że produkt będzie dobrze dobrany do naszych oczekiwań. Na rynku w związku ze zmianą nadawania, mamy naprawdę masę takich miejsc. A obsługa po wywiadzie z nami będzie w stanie nam doradzić najlepsze dla nas rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *