Zagadki w labiryncie

escape game

Tradycyjne formy rozrywki, takie jak koncert, kino czy teatr przestają nam wystarczać. W coraz bardziej multimedialnym świecie, gdy pojedyncza gra na komórkę bywa bardziej wciągająca niż najbardziej wymyślne gry planszowe potrzebujemy coraz bardziej angażujących bodźców. Coraz większą popularność zaczynają zdobywać więc gry interaktywne. Możemy pobawić się w żołnierzy, odkrywców skarbów czy dzielnych astronautów.

Umożliwia nam to tak zwany „pokój zagadek”, którego szukać możemy też pod angielską nazwą „escape game”. Jest to sporej wielkości sala, w której wraz z grupką znajomych lub obcych nam ludzi zostajemy zamknięci na określoną ilość czasu na przykład na godzinę. W ciągu tego czasu musimy wykonać określoną misję – zazwyczaj naszym celem jest wydostanie się z pokoju bez pomocy z zewnątrz. Po kolej rozwiązujemy kolejne zagadki i wykonujemy tak zwane „questy”, które pomagają nam podążać za scenariuszem.

Sami wybieramy tematykę pokoju, w którym zostajemy zamknięcie, jak i poziom trudności. Jest to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i, może nawet przede wszystkim dla ludzi dorosłych. We wczuciu się w swoje role może nam pomóc również przebranie w odpowiednie kostiumy oraz przybranie nicków, zastępczych imion na czas gry. Inną formą rozrywki, jest zabawa w labiryncie. Labirynt może służyć jako sceneria do zabawy na przykład w laserowy paintball lub być miejscem, z którego musimy się wydostać.

Realistyczna sceneria, przywodząca na myśl żołnierskie okopy lub post-apokaliptyczne ruiny pozwala wczuć się w zabawę – gdy uwierzymy, że historia, w której uczestniczymy jest prawdziwa, gra robi się dużo bardziej ekscytująca. Oczywiście nie ma jednak powodów do prawdziwych obaw – nawet duży labirynt jest przygotowany tak, aby nie można się było w nim zgubić.

W ostatnich miesiącach w Krakowie pojawił się nowy pokój zagadek – Lost Room, który oferuje do wyboru trzy pokoje zagadek. Marzy Ci się gra typu escape game? Wejdź na www.lostroom.pl i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *