Wyprawa w góry Hiszpanii.

Mało jest na świecie takich miejsc, jakimi są góry Hiszpanii. Jest to chyba jedyne miejsce, w którym prosto z gór możemy zejść na piaszczyste plaże i zakosztować kąpieli morskich. Można więc powiedzieć, iż to tak, jakbyśmy u nas w kraju, tuż u podnóża Zakopanego mieli wspaniałą plażę nad Bałtykiem. Z całą pewnością stanowi to nie lada atrakcję turystyczną, szczególnie dla wszystkich tych, którzy lubią zarówno góry jak i morze. Po prostu tutaj można zakosztować zarówno możliwości zdobywania górskich szczytów i podziwiania wspaniałych górskich krajobrazów, a jednocześnie wypocząć na plaży po całodniowym marszu górskim. Zobaczmy jednak, co jeszcze możemy w takim przypadku zrobić.

Planujemy wycieczkę w Górach Hiszpanii.

W pierwszej kolejności warto obrać sobie jakikolwiek ciekawy i konkretny kierunek naszego wyjazdu. Dla mniej wtajemniczonych proponujemy na sam początek wybranie się w kierunku Andaluzji i Gór Betyckich, największych europejskich gór zaraz po Alpach. Tutaj też będziemy mogli wejść na teren Parku Narodowego Sierra Nevada, gdzie będziemy mieć możliwość podziwiania niesamowitej fauny i flory, charakterystycznych dla Półwyspu Iberyjskiego. Z reguły typowa wycieczka, pozwoli nam na zwiedzenie także kilku ciekawych miast w rejonie Andaluzji, w tym przede wszystkim:

  • Kadyks – najstarsze europejskie miasto
  • Kordobę – w której znajdziemy największy w Europie meczet
  • Sewille – gdzie znajduje się największa europejska katedra.
  • Gibraltar – czyli najdalej wysunięty na południe kraniec Europy.

Oczywiście nie każda majowa wycieczka do Hiszpanii będzie tak samo zorganizowana, toteż warto stosunkowo wnikliwie przejrzeć ofertę poszczególnych biur podróży, aby wybrać dokładnie taką ofertę, która sprawdzi się w naszym przypadku. Która zapewni nam zakwaterowanie na takim poziomie komfortu do jakiego przywyklibyśmy, a jednocześnie koszty, które będziemy w stanie pokryć.

O czym pamiętać wybierając się na wycieczki w góry Hiszpanii.

Z reguły w tym przypadku, w najprostszych wariantach wycieczek do Hiszpanii, będziemy mieć do czynienia z jednym podejściem górskim, na szczyt Mulhacen, które nie należy do najtrudniejszych, aczkolwiek jest stosunkow długie i żmudne. Nie potrzeba nam tutaj żadnego specjalistycznego sprzętu alpinistycznego, aczkolwiek latarka czołowa, dobre buty, oraz odzież typowo górska (zabezpieczająca przed słońcem, wiatrem i deszczem), będą nieodzowne, jeśli chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo na trasie. Warto także zaopatrzyć się w małą, podręczną apteczkę, która w bardzo błahych przypadkach może się okazać wyjątkowo przydatnym elementem ekwipunku. W sumie to nawet jeśli miałaby być nieużywana, to warto zawsze ją ze sobą mieć, gdyż nigdy nie wiadomo, co nas spotka na trasie.
Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż majowe wycieczki do Hiszpanii, to bardzo ciekawa propozycja na urlop, tym bardziej, iż w tym okresie w Hiszpanii będzie już wyjątkowo ciepło, a temperatura wody w Morzu Śródziemnym także będzie wyjątkowo przyjazna i sprzyjająca morskim kąpielom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *