Wyjazdy w Alpy – destynacja dla zaawansowanych narciarzy

Narciarstwo to dziedzina, która sprawia wiele przyjemności, nawet jeśli jest uprawiana rekreacyjnie. Dzieje się tak za sprawą świeżego, górskiego powietrza, pięknych widoków i radości z uprawiania aktywności fizycznej, Pomysłów na spędzenie ferii w górach jest wiele. Polskie góry oferują wiele stoków, jednak nie są one tak okazałe, jak stoki w Alpach. Właśnie dlatego po jakimś czasie hobbyści nart czy deski decydują się na narty w Austrii.


Liczne trasy o różnym poziomie trudności kuszą do spróbowania swoich sił. Stoki są przestronne, nie ma na nich tłoku, nie pojawiają się również kolejki do wyciągów. Jest to bardzo wygodna opcja zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Olbrzymią zaletą takich wyjazdów jest również to, że są karnety w atrakcyjnych cenach, na przykład tygodniowe. Sprawia to, że możemy iść na stok o każdej porze dnia, w międzyczasie zrobić sobie odpoczynek czy przerwę na obiad. Jest to ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Korzyścią płynącą z wyjazdu w Alpy jest również to, że pokoje gościnne czy hotele zazwyczaj znajdują się tuż przy stacji narciarskiej. Pozwala to zaoszczędzić czas na dojazdach. W alpejskich miasteczkach infrastruktura jest zazwyczaj na wysokim poziomie – dostępne są różne punkty usługowe, sklepy, apteki, więc nie trzeba się martwić o dostępność produktów. Jednak zazwyczaj wyżywienie jest dostępne w hotelu, co sprawia że podstawowe posiłki są zagwarantowane. Dodatkowo w wielu miejscach dostępne są baseny, gdzie się można zrelaksować po wielogodzinnym pokonywaniu kilometrów śnieżnobiałych tras.

alpine-832436_1280Narty w Alpach to jeszcze jedna bardzo ważna korzyść – możliwy jest tutaj wyjazd krótkoterminowy, ponieważ można się wybrać na narty samolotem. Oszczędza to trudy podróży, które są naprawdę uciążliwe, szczególnie jeśli podróżujemy z małymi dziećmi.

Taka atrakcja wcale nie musi być droga. Obecnie na rynku jest wiele biur podróży, które proponują coraz bardziej atrakcyjne cenowo oferty. Konkurencja na rynku turystycznym jest duża, więc często trafiają się propozycje o wysokim standardzie i atrakcyjnej cenie. Szczególnie tanie są narty last minute. Wczasy zakupione w ostatniej chwili zazwyczaj charakteryzują się naprawdę ciekawą ofertą, wymagają jedynie odrobiny cierpliwości i elastyczności, jeśli chodzi o czas.

Dla narciarzy, którzy już ileś sezonów spędzili z tym sportem, Alpy są najlepszym wyjściem, które gwarantuje udaną zabawę i pokonywanie swoich słabości. Wśród krajów, które oferują szeroką bazę noclegową i świetnie przygotowane stoki jest Austria. To państwo, które z przyjemnością i gościnnością przyjmuje nowych turystów. Każdy tutaj zregeneruje swoje siły i będzie zadowolony z wyjazdu. Ferie organizowane przez biura podróży są najwygodniejsze, bo nie wymagają załatwiania dojazdu, który jest najbardziej problematyczny. To również ciekawa oferta skomponowana na miarę potrzeb uczestników wycieczki. Alpy zapraszają na zimowe szaleństwo na nartach i snowboardach.

Więcej na primoris.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *