Wybór żłobka i przedszkola

dzieci

Niezaprzeczalną prawdą jest to, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Wiadome też jest, że to, co dzieje się z dzieckiem – jak je wychowujemy, jak postrzega ono świat, jakie ma relacje z rówieśnikami, jak tłumaczymy mu nurtujące go sprawy – to wszystko ma wpływ na to, jak nasze dziecko będzie funkcjonowało w przyszłości, jako dorosły, jak będzie traktowało siebie i innych ludzi.

Dlatego im wcześniej podejmiemy właściwe dla dziecka decyzje, tym lepiej. Jeżeli oboje rodziców pracują i nie mają z kim zostawić swej pociechy, żłobek okaże się bardzo interesującą opcją, nad którą warto się zastanowić. Zapisanie dziecka do żłobka dla niektórych rodziców może okazać się niezbędne, ponieważ będzie zmuszała ich do tego sytuacja. Nie wszyscy z nas są jednak za tym, by pozostawiać dziecko w żłobku, choć te z roku na rok funkcjonują coraz lepiej. Mówi się, żeby – jeżeli jest taka możliwość – zapisać dziecko do żłobka dopiero wtedy, kiedy ukończyło pierwszy rok życia i jest już większe i bardziej rozwinięte. Decyzja jednak należy do rodziców.

Kiedy dziecko osiągnie wiek, który uniemożliwia mu dalsze uczęszczanie do żłobka, kolejną szansą dla rodziców jest przedszkole, do którego można zapisać dziecko, które ukończyło trzeci rok życia. Trzylatek już mówi, dlatego przedszkole jest dla niego dobrą opcją. Spotka tam dzieciaki w swoim wieku i już te nieco starsze, choć przedszkola dzielą dzieci na grupy zgodnie z ich wiekiem. A jak znaleźć przedszkole w swojej okolicy? Najprościej przez Internet wpisując w wyszukiwarkę takie hasła jak „przedszkole wola duchacka” czy „przedszkole kurdwanów” – oczywiście jeśli akurat mieszkamy w Krakowie.

Uczęszczanie dziecka do przedszkola z całą pewnością wprowadzi go w życie w społeczeństwie. W przedszkolu będzie mógł bawić się z innymi dzieciakami, ale także stopniowo będzie się uczył, choć nauka ta nie będzie bardzo wymagająca. Nauka przez zabawę jest bardzo ważna dla każdego dziecka. Przy wyborze przedszkola warto zasięgnąć po opinie na jego temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *