Współczesne malarstwo polskie

Malarstwo współczesne w naszym kraju przechodzi całkiem dobry okres, przede wszystkim przez wzgląd na dość spore zainteresowanie koneserów sztuki, pracami młodych zdolnych malarzy i grafików. Dzięki temu zaś maja oni możliwość pozyskiwania funduszy na swoją pracę, a co za tym idzie, możemy być raczej spokojni o przyszłość malarstwa młodego pokolenia w naszym kraju. Mamy tutaj dość silną reprezentację, która bardzo twórczo pracuje na co dzień, skutkiem czego niektóre z galerii, nastawione na ten właśnie rodzaj sztuki, są wypełnione po brzegi pracami młodych artystów, które możemy podziwiać a niejednokrotnie także i zakupić.

Czy warto inwestować w sztukę młodych twórców?

Możemy tutaj bez chwili zastanowienia odpowiedzieć, że tak, warto inwestować, nawet jeśli nie dla zysków to dla samej sztuki, bowiem obrazy tworzone przez artystów polskich młodego pokolenia stanowią naprawdę bardzo wysoki poziom sztuki. Warto kupić sobie od czasu do czasu któryś z obrazów młodego pokolenia, jeśli rzecz jasna nas na to stać i kochamy sztukę, aby uatrakcyjnić wystrój wnętrz naszego domu, a sztuka zawsze dobrze sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych. Na chwilę obecną na przykład w galerii Tadeo Art w Bielsku Białej, przy ulicy Żywieckiej 133, możemy znaleźć najnowsze prace kilkunastu wybitnych twórców młodego pokolenia. Między innymi znajdziemy prace Zofii Błażko, Tomasza Sętowskiego, Dariusza Żejmo, oraz Dariusza Kalety. Rzecz jasna, na wystawy trafiają pracę o wiele większej ilości twórców, niemniej jednak te nazwiska powinny być już dość dobrze znane większości koneserów sztuki polskiej młodego pokolenia. Wile z prac można kupić w cenie dochodzącej jednak aż do dziesięciu tysięcy złotych, co jest jednak tylko bardzo dobrym wyznacznikiem jakości wykonania, oraz artyzmu przekładanego przez artystów na płótno. Jednym słowem, warto inwestować w sztukę młodych, polskich twórców, bowiem pozwoli to na dalszy ich rozwój, a przez to sztuka nie skończy się tak szybko, jakby tego chciał współczesny, zmechanizowany, zinternetyzowany świat.

Co jeszcze warto tutaj wiedzieć?

Decydując się na zakup obrazów malarstwa nowoczesnego powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż obrazy w większości przypadków mogą być futurystyczne, aczkolwiek bardzo często trafiamy także na tradycyjne formy przedstawiania obrazu. Znajdziemy tutaj w galerii Tadeo Art całą serię poświęconą koniom, stworzoną przez wielu różnorodnych artystów. Znajdziemy także wiele różnorodnych form aktów, które jakby nie patrzeć od wielu już lat, w wielu formach cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Po prostu piękno ludzkiego ciała zawsze będzie przyciągać drugiego człowieka, a co za tym idzie, prace tego rodzaju będą stale bardzo popularne.

Generalnie rzecz ujmując, możemy powiedzieć, iż polskie malarstwo współczesne rozwija się bardzo dobrze, zaś prace artystów tego nurtu, stanowią bardzo doskonały przykład iż współczesny malarz wcale nie musi być gorszy pod względem warsztatu or Rembrandta, czy jemu pokrewnych mistrzów pędzla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *