Warto pamiętać o praniu tapicerki samochodowej

Codzienne użytkowanie auta skutkuje eksploatowaniem się jego części, a co za tym idzie, koniecznością ich konserwacji lub wymiany. Nie inaczej jest w przypadku tapicerki samochodowej, która z biegiem czasu brudzi się lub traci kolor i w konsekwencji wymaga czyszczenia. Jako, że tapicerka jest jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów wyposażenia, należy pamiętać o regularnym jej odświeżaniu.

Bardzo często kierowcy próbują czyścić tapicerkę na własną rękę, stosując do tego powszechnie dostępne środki piorące. Niewątpliwie, zabiegi te poprawiają chwilowo wygląd materiału, ale należy pamiętać, że pranie tapicerki samochodowej jest czynnością wymagającą dużej dokładności oraz użycia specjalistycznego sprzętu i profesjonalnych materiałów, dlatego zaleca się wykonanie jej w specjalizujących się w tym miejscach.

Pierwszym, ważnym etapem czyszczenia tapicerki jest dokładne odkurzenie wnętrza samochodu. Kurz i drobinki zalegające na siedzeniach utrudniają właściwe pranie tapicerki. Następnie profesjonaliści oceniają stan tapicerki oraz dobierają odpowiednie środki czyszczące- innych używa się do tapicerek welurowych, innych do tapicerek skórzanych. Pranie tapicerki, Kraków czy każde inne miasto w Polsce, oferują na tych samych warunkach, polega ono na dogłębnym usunięciu zabrudzeń za pomocą detergentu oraz odkurzacza piorącego, który najpierw wtryskuje w materiał środek czyszczący, a następnie zasysa płyn wraz z zalegającym brudem.

Zazwyczaj zaleca się pranie tapicerki dwa razy w roku- po sezonie zimowym i letnim. Należy też pamiętać, że po takim zabiegu tapicerka przez jakiś czas pozostaje wilgotna, dlatego wykonanie tej czynności należy zaplanować na pogodny, słoneczny dzień. Cena profesjonalnego prania tapicerki waha się od 100 do 500 złotych, w zależności od jej rodzaju oraz od wielkości pojazdu. Dobrym pomysłem na czyszczenie auta jest również ozonowanie, Kraków będąc większym miastem oferuje je naprawdę  w wielu miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *