Wakacyjny wyjazd na Sycylię.

Praktycznie każdy z nas słyszał o Sycylii i wie, że ta przepiękna wyspa jest jednocześnie miejscem, w którym zlokalizowany jest największy wulkan w Europie, Etna o wysokości około 3340 m n.p.m., który jest aktywny od 550 tys. lat. Sycylia jest też jednocześnie największa wyspą na Morzu Śródziemnym, a co za tym idzie, od dawien dawna jest zamieszkana przez ludzi, wobec czego znajdziemy tutaj mnóstwo śladów bytności człowieka. Będą to przede wszystkim niesamowite zabytki kultury i sztuki dawnych lat, jak również wspaniałe widoki oraz kilka innych wulkanów.

Bardzo istotnym wulkanem na wyspie jest także Stromboli, z którego ciągle unosi się niewielka strużka dymu. Dlatego też, wyjazd na wycieczkę w okolice Sycylii to jeden ze zdecydowanie najlepszych pomysłów, na jakie możemy się zdecydować aby w wyjątkowo dobry sposób spędzić nasz urlop. Zobaczmy wobec tego, jakie atrakcje czekają nas podczas takiego wyjazdu, aby ostatecznie przekonać się, że jest to rzeczywiście bardzo dobry pomysł.

Atrakcje turystyczny Sycylii.

Wśród wielu ciekawych zabytków kultury i sztuki, kilka zlokalizowanych na Sycylii należy do wręcz niesamowitych, a na chwilę obecną są one także wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co mówi samo za sobie. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych sycylijskich obiektów, które koniecznie należy zobaczyć podczas urlopu na tej wyjątkowej wyspie.

  • Valle dei Templi – Dolina Świątyń, wpisana na listę UNESCO w 997 r. najwspanialszy przykład sztuki i kultury starożytnych greków. Kompleks 10 świątyń wzniesionych w okolicach VI i V w. p.n.e., zniszczonych poprzez trzęsienia ziemi i rzecz jasna nagryzionych dość wyraźnie zębem czasu.
  • Villa Romana del Casale – luksusowa willa rzymska wzniesiona w okolicy III i IV w. p.n.e.
  • Wyspy Liparyjskie – siedemnaście wysp pochodzenia wulkanicznego położonych na Morzu Tyreńskim, znane także pod nazwą gór Eolskich.
  • Syrakuzy i Skalna Nekropolia w Pantalica – nekropolia z ponad 5 tys grobowców pochodzących z okresu XIII do VII w. p.n.e. Syrakuzy zaś, to przede wszystkim bogata historia oraz nawiązania do greckiej kultury. Do zobaczenia: najstarszy grecki teatr i stare kamieniołomy.

Mamy tutaj więc dość sporo ciekawych zabytków do zobaczenia, aczkolwiek polecamy także zwiedzenie wulkanu Stromboli, który jest w końcu drugim co do wielkości wulkanem Sycylii. Generalnie rzecz biorąc, można tutaj powiedzieć zwiedzanie Sycylii i wulkanu Stromboli, będzie najważniejszym punktem wyjazdu urlopowego na Sycylię, bowiem to właśnie poprzez zwiedzanie zabytków kultury i sztuki starożytnych Greków oraz Rzymian będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej ciekawej kultury i poznać wszystkie szczegóły dotyczące ich codziennego życia. Jednym słowem wyjazd n Sycylię jest bardzo dobrym pomysłem, wobec czego powinniśmy uwzględnić go podczas planowania naszego urlopowego wyjazdu, aby zapewnić sobie możliwość wypoczynku na bardzo wysokim poziomie, a jednocześnie dowiedzieć się czegoś więcej na temat ludzi żyjących tutaj przed wiekami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *