Ubrania grzejące i ich zastosowanie w myślistwie.

Ostatnio na rynku odzieży typowo outdoorowej, pojawiły się nowoczesne ubrania grzejące. Sprawdzają się one w bardzo wielu zastosowaniach. Wykorzystywane są nie tylko do wypraw outdoorowych, czy tez turystyki górskiej, ale także w myślistwie. Wynika to z faktu tego, iż także w tym przypadku mamy do czynienia z koniecznością dogrzewania organizmu. Warto nieco bliżej przyjrzeć się zasadzie działania i eksploatacji ubrań grzejących, bowiem w wielu przypadkach będą one wręcz niezastąpione. Pozwolą na osiągnięcie jeszcze skuteczniejszej ochrony przed chłodem w sezonie zimowym, co w przypadku myślistwa będzie jak najbardziej wskazane.

Jak działają ubrania grzejące?

Wspomniane ubrania grzejące, to nowoczesna odzież wykonana z kompozytów węglowych. Jest bardzo lekko i niezwykle wygodna w eksploatacji. wewnątrz materiału wszyte są elektryczne grzałki o niskim zapotrzebowaniu na prąd. Pozwala to zasilać je standardowymi akumulatorami, które można dodatkowo ładować z powerbanków. Pełne naładowanie wystarcza na eksploatację ogrzewania nawet do 6 godzin. Do wyboru mamy tutaj odzież taką jak bluzy, spodnie, kalesony, koszule, rękawiczki, wkładki do butów. Dzięki ich zastosowaniu nie trzeba będzie ubierać się tak samo grubo, jak do tej pory. W każdy przypadku odzież będzie zapewniać nam trzy poziomy ogrzewania. W zależności od aktualnych potrzeb, będziemy uruchamiać dany tryb.

Pranie ubrań grzejących.

Bardzo ważne jest to, iż nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań, co do prania tego typu odzieży. Możemy ją normalnie prać , jednakże tylko ręcznie, w temperaturze 30 stopni. Trzeba także pamiętać o zastosowaniu wskazanych przez producenta środków ostrożności. Najważniejsze to pamiętać o wyjęciu baterii. Po wypraniu należy odwiesić na czas naturalnego schnięcia.

Gdzie kupić ubrania grzejące?

Zakup ubrań grzejących, na chwilę obecną może być jeszcze nieco kłopotliwy, bowiem jest to absolutna nowość na rynku. Jednym z bardziej spopularyzowanych producentów jest firma Nordic Heat. Można zauważyć, iż w sklepach pojawiają się przede wszystkim ubrania grzejące tego właśnie producenta. Nawet pomimo faktu tego, iż jest ona stosunkowo droga. Najtańsze elementy, takie jak wkładki grzejące, czy też rękawice będą nas kosztować w okolicy 300 PLN. Elementy takie jak bluzy, kurtki, czy tez koszule, mogą kosztować nawet powyżej tysiąca złotych. Jest to cena stosunkowo wysoka, niemniej jednak dla osób, aktywnie uprawiających outdoor, będzie to odzież bardzo korzystnie wpływająca na poziom komfortu. Można wręcz powiedzieć, iż stosunkowo spore wydatki właśnie w podniesionym poziomie komfortu i bezpieczeństwa termicznego znajdują swoje uzasadnienie.

Reasumując, ubrania grzejące to doskonałe rozwiązania także dla myślistwa. W końcu jest to zajęcie, gdzie bardzo często trzeba wiele godzin stać nieruchomo w lesie. Jest to szczególnie uciążliwe w sezonie zimowym. Dlatego też, zaopatrzenie się w którekolwiek elementy odzieży grzejącej, z całą pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu komfortu polowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *