Trekking w górach Sardynii.

Dla wszystkich tych, którzy kochają zarówno góry, jak i morze, biura podróży prześcigają się wręcz w organizacji odpowiednio dopasowanych do ich potrzeb wyjazdów, które zagwarantują zarówno dostęp do wysokich gór, jak i morza. Jedną z tego typu okolic są góry Sardynii. W zasadzie jest to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Góry tutaj co prawda nie należą do najwyższych, niemniej jednak stanowią bardzo urokliwe miejsce, które zawsze warto odwiedzić. Tym bardziej, iż wyjazdy w ofercie wielu biur podróży oferowane są nam w całkiem przystępnych cenach. Dla przykładu wyjazd organizowany przez biuro podróży Apter.pl, kosztować nas będzie około 1400 złotych, aczkolwiek warto tutaj dokładnie sprawdzić cały koszt, bowiem kilka rzeczy należy dodatkowo uwzględnić.

Całkowity koszt wyjazdu na trekking w góry Sardynii.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż Apter oferuje nam kilka atrakcyjnych zniżek przy swoich wyjazdach, które prezentują się następująco:

  • Zniżka dla osób, które ukończyły 65 rok życia – 100.00 zł
  • Zniżka rodzinna, dla 3 i 4 osoby – 100.00 zł
  • Zniżka dla dziecka do lat 10 – 200.00 zł
  • Promocyjna zniżka dla stałych klientów – do wyczerpania puli miejsc – 150.00 zł

Można więc powiedzieć, iż wyjazd zawsze można sobie zapewnić w przystępniejszej nieco cenie, korzystając z odpowiedniej, najbardziej korzystnej dla nas zniżki. Trzeba jednakże pamiętać, iż musimy tutaj także uiścić dopłatę w wysokości 380 EURO, która związana jest z ponoszonymi przez nas kosztami w trakcie trwania wycieczki, czyli wstępami do różnorodnych obiektów itp., czyli są to koszty na które musimy mieć odpowiednie fundusze.

Zalety wyjazdu w okolice gór Sardynii.

Przede wszystkim będziemy tutaj mieli do czynienia z przepiękną roślinnością oraz pogodą, która z reguły jest bardzo dobra. Sardynia jest jednym z tych miejsc, gdzie słońce średnio świeci przez 300 dni w roku. Wyjazd zajmuje nam łącznie niespełna 10 dni, co perfekcyjnie wręcz wpisuje się w ramy czasowe typowego, dwutygodniowego urlopu wypoczynkowego. Warto tutaj zwrócić uwagę iż podczas takiego wyjazdu, już pierwszego dnia będziemy mogli zwiedzić Jaskinię Neptuna – Grotta di Nettuno, jedną z największych i najpiękniejszych jaskiń morskich w Europie. Zobaczymy także ruiny twierdzy su Nuraxi, czyli pozostałości dawnego państwa plemiennego z 1200 r. p.n.e. Oczywiście zabytków tutaj będziemy mieli o wiele więcej, jednakże te dwie wspomniane tutaj atrakcją, wydają się być zdecydowanie najciekawsze, i najbardziej godne naszej uwagi.

Podsumowanie

Podsumowując, możemy tutaj całkiem szczerze stwierdzić, iż tego typu wycieczki w góry Sardynii będą bardzo dobrym pomysłem na tegoroczny urlop, tym bardziej, dla wszystkich tych, którzy przede wszystkim uwielbiają aktywne formy wypoczynku, które przecież są zdecydowanie najlepsze pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *