Trekking dookoła Mont Blanc

Trekking w Alpach to zawsze bardzo dobre rozwiązanie na urlop z pracy. Tym bardziej dla osób, które raczej zbyt wiele wysiłku fizycznego w pracy nie doświadczają. W takich sytuacjach, wypoczynek w aktywnym wydaniu, czyli dobrze zaplanowany trekking górski będzie bardzo dobrym i korzystnym rozwiązaniem. Warto także podkreślić, iż nie trzeba tutaj od razu decydować się na karkołomne wyprawy i spektakularne trasy alpejskie. W zupełności wystarczającym wyzwaniem dla większości z nas będą trasy wiodące malowniczymi przełęczami i dolinami. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dla nas także trekking TMB, a o tym, co to takie jest powiemy nieco szerzej poniżej.

Czym jest trekking TMB?

To w zasadzie nic takiego nadzwyczajnego. W rzeczywistości złowieszczo brzmiący trekking TMB, to tylko skrót od francuskich słów Tour du Mont Blanc. Wychodzi więc na to, iż nasz trekking TMB, to nic innego jak wyprawa szlakami alpejskimi w bezpośredniej okolicy największego alpejskiego szczytu, jakim jest Mont Blanc. Sięga on wysokości 4808,72 m n.p.m. i jest uznawany za dach Europy. Należy także do szczytów korony ziemi, aczkolwiek niektórzy alpiniści przyjmują tutaj inne granice geograficzne europy a tym samym za najwyższy jej szczyt uznawany jest ELBRUS.

Generalnie jednak rzecz ujmując, trekking TMB, to po prostu odpowiednio przygotowana wycieczka prowadzona malowniczymi trasami górskimi wiodącymi w pobliżu szczytu Mont Blanc.

Czy warto się dobrze przygotować na trekking TMB?

Oczywiście tak samo jak na każdy trekking w Alpach, także i tutaj należy się prawidłowo przygotować do wyprawy. Przede wszystkim będziemy mieć tutaj do czynienia z wymaganiami tras alpejskich, a to niesie za sobą konieczność zadbania o niezbędny ekwipunek, oraz przygotowania się pod kątem wytrzymałości, kondycji oraz siły fizycznej.
Oczywiście nie wybieramy się na zdobywanie czterotysięczników wiec nasze fizyczne przygotowania nie muszą stać na tak wysokim poziomie zaawansowania. Jednakże wartym podkreślenia jest fakt, iż także w przełęczach oraz dolinach trafić można na bardziej wymagające odcinki szlaku. Dlatego też, warto tutaj poświęcić nieco uwagi na prawidłowe przygotowanie się w tym zakresie.

Najważniejsze będzie zadbanie o prawidłowe wyposażenie, które będzie stanowić o naszym bezpieczeństwie na alpejskich szlakach. Oczywiście najważniejsze w takich sytuacjach jest zadbanie o prawidłowo dobrane obuwie trekkingowe, oraz solidną odzież. Chodzi tutaj o zagwarantowanie sobie wysokiego poziomu komfortu termicznego oraz wygody podczas poruszania się alpejskimi szlakami. Dobre obuwie oraz odzież będą tutaj w podstawowym zakresie gwarantować nam takie podejście.

Podsumowanie

Reasumując, można powiedzieć, iż odpowiednie przygotowanie oraz skompletowanie niezbędnego ekwipunku będzie w tym przypadku jedną z kluczowych kwestii jeśli chodzi o trekking TMB. Bez dobrego przygotowania i kompletnego wyposażenia trekkingowego niestety nie uda nam się ukończyć całości wyprawy bez negatywnych wrażeń i doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *