Trekking alpejski trasą Haute Route

Wyprawy trekkingowe to dla każdego pasjonata górskich wycieczek niesamowita przygoda. Szczególnie jeśli można wybrać się na bardzo wymagający trekking alpejski trasą Haute Route. Jest to niewątpliwie, jedna z najbardziej wymagających tras alpejskich, przeznaczona dla najbardziej doświadczonych podróżników górskich. Mamy tutaj do czynienia z całkiem sporymi wymaganiami, szczególnie podczas wariantu wysokogórskiego. Jest to bowiem odcinek wiodący na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. Tutaj już nie ma miejsca na żarty. Tutaj niezbędne będzie alpinistyczne wyposażenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo na całym odcinku wysokogórskim szlaku Haute Route.

Przygotowanie to trekkingu trasą Haute Route.

Jednym z najważniejszych elementów tego typu wyprawy będzie prawidłowe przygotowanie się do jej trudów. Musimy tutaj skompletować niezbędne wyposażenie, jak również odpowiednio popracować nad swoją siłą, wytrzymałością i kondycją. Bez tego po prostu nie jest możliwym bezpieczne przejście całej trasy. Sprawdźmy wobec tego, jak się przygotować, oraz jakie wyposażenie będzie niezbędne na wysokogórskim odcinku trasy Haute Route. Mając rzecz jasna na względzie iż trekking alpejski trasą Haute Route jest jednym z najbardziej wymagających, na jakie możemy się wybrać.

Wyposażenie niezbędne na szlaku Haute Route.

Wybierając się na turę wysokogórska szlakiem Haute Route. Przede wszystkim trzeba będzie pamiętać o skompletowaniu niezbędnego wyposażenia. Tutaj trzeba być bardzo precyzyjnym, bowiem każdy niepotrzebny kilogram na trasie może wpłynąć negatywnie na naszą wydolność. Tak więc, w podstawowym wyposażeniu musimy przede wszystkim pamiętać o elementach takich jak:

  • Plecak o pojemności w przedziale 35-40 l (wodoszczelny)
  • Wodoodporne buty górskie z dopasowanymi do nich rakami
  • Wodoodporna, ciepła odzież górska – kurtka i spodnie
  • Ciepła czapka i rękawiczki
  • Okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem UV
  • Wyposażenie alpinistyczne: raki dopasowane do obuwia, czekan, dolna uprząż, kijki trekkingowe.
  • Apteczka pierwszej pomocy z kocem termicznym
  • Pojemnik na wodę oraz termos na ciepła herbatę czy też kawę.

Jest to podstawowe wyposażenie, które musimy starannie upchnąć w naszym plecaku. Nie warto więc zabierać ze sobą zbędnych rzeczy. Mamy już i tak ze sobą tyle rzeczy do zabrania, że jeszcze dodatkowe elementy będzie trudno zabrać. A co gorsza, potem jeszcze nosić na wysokości 3 tys. metrów.

Przygotowanie do pokonania trasy Haute Route.

Jeśli zdecydujemy się na trekking alpejski trasą Haute Route, trzeba będzie się jeszcze do tego odpowiednio przygotować. Poza niezbędnym wyposażeniem, trzeba będzie jeszcze zadbać o przygotowanie swojej kondycji czy też wytrzymałości. Warto więc, przed wyprawą wybrać się na przykład na mniej wymagające trasy trekkingowe. Chociażby w naszych polskich Tatrach. Z całą pewnością znajdzie się kilka szlaków, których przejście pozwoli nam sprawdzić swoją siłę, kondycję i wytrzymałość. Warto tutaj na przykład wybrać się na siłownię, czy też skorzystać z usług pływalni. Warto także częściej usiąść na rowerze w drodze do pracy zamiast za kierownicą samochodu. Takie drobne kwestie, pozwolą nam zdecydowanie poprawić naszą kondycję i wytrzymałość, co jest tutaj bardzo ważna kwestią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *