Trawnik – cichy bohater w naszym ogrodzie!

zakładanie trawników

Kończąc budowę domu, nie możemy zapominać o trawniku. Jest on równie ważny, ponieważ jest niejako wizytówką naszego nowego domostwa. Pamiętajmy również o tym, że przez najbliższe miesiące będzie on prawdziwą i niepowtarzalną ozdobą naszego ogrodu.

Przygotowanie do zakładania trawników ogrodowych

Zacznijmy jednak od początku. A więc kierować będziemy się artykułem ze strony: zakładamy trawnik w ogrodzie. Jakie są po kolei kroki? Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Czynimy to poprzez prace porządkowe, czyli usuwanie śmieci oraz pozostałości po budowie. Następnie bardzo ważne jest wyrównanie terenu. Myśląc przyszłościowo, musimy „załatać” jak najwięcej dziur w naszym ogrodzie, aby podczas koszenia trawy nasza kosiarka się w nich nie zakopywała. Następną kwestią jest walka z chwastami. Jeżeli zakładamy trawnik w ogrodzie i zauważymy, że teren jest wyjątkowo zachwaszczony, warto sięgnąć po specjalistyczne środki chemiczne. Ich użycie, wymaga odczekania 3 – 5 tygodni, na wykonywanie kolejnych prac. W tym czasie systematycznie usuwamy chwasty. Dzięki temu w przyszłości będziemy mieli o wiele mniej nieporządnych roślin w ogrodzie.

Nawożenie trawnika

Ostatnim krokiem jest nawożenie. Najlepiej jest uczynić to maksymalnie tydzień prze planowanym zasiewem. Przez ten czas, glebie zostaną dostarczone niezbędne mikroelementy. Pamiętajmy o podlewaniu ziemi z nawozem.

Najlepszy okres do wysiewu trawnika

Takie podłoże jest przygotowanie do wysiewu. Kiedy najlepiej go wykonać? W czasie ciepłej, wilgotnej i bezwietrznej pogody. Przygotowanie do wysiewu musi rozpocząć się od wzruszenia ziemi, najlepiej grabiami. Nie można jednak powodować nierówności oraz zagłębień. Dzięki temu zabiegowi są lepsze warunki do krycia nasion. Następnie nasze nasiona przykrywamy cieniutką warstwą torfu albo piasku i wałujemy powierzchnię. I na koniec całość podlewamy.

Kilka słów, czym jest pielęgnacja trawnika. Składa się ona z trzech złotych zasad: koszenie, podlewanie oraz nawożenie. Warto zaznaczyć, że pielęgnacja trawnika w ten sposób, zagwarantuje nam piękną oraz zdrową trawę.

Podsumowując, jeżeli chcecie mieć piękny trawnik w ogrodzie, koniecznie postępujcie zgodnie z powyższymi opisami.

One Reply to “Trawnik – cichy bohater w naszym ogrodzie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *