Świadczenie usług pomocy drogowej

Prowadzenie firmy zajmującej się świadczeniem usług pomocy drogowej jest szalenie wymagającym wyzwaniem, zarówno w kwestii inwestycji, jak i w kwestii stałego pozyskiwania klientów, czy też utrzymania wysokiego poziomu jakości świadczonych usług. W tym celu, należy odpowiednio umiejętnie podejść do rozkręcenia swojej firmy, zapewnić sobie podstawowe wyposażenie, oraz zadbać o dobrą kadrę, kompetentnych i rzetelnie podchodzących do pracy ludzi, a ponadto stale dbać o napływ klientów poprzez zastosowanie wszelkich możliwych w tym zakresie środków.

Zobaczmy zatem, jak podejść do kwestii prowadzenia tego typu działalności, aby zagwarantować sobie odpowiedni poziom dochodowości świadczenia usług pomocy drogowej.

Siedziba firmy i jej lokalizacja.

Nie da się ukryć, iż sama siedziba firmy, oraz jej lokalizacja będą tutaj odgrywać szalenie istotną rolę. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby z firmy był łatwy dostęp do najważniejszych arterii komunikacyjnych najbliższego miasta, a najlepszym miejscem będzie bezpośrednie sąsiedztwo autostrady, która stanowi bardzo dobry punkt napływowy przypadkowych klientów.

Oczywiście należy zadbać o odpowiednie pomieszczenia i plac manewrowy, aby wszystkie pojazdy, jakimi firma dysponuje i będzie dysponować w przyszłości mogły być bezpiecznie garażowane, a ich wyjazd do akcji nie stanowił żadnych trudności. Można więc powiedzieć, iż od dobrego podejścia do wyboru siedziby firmy będzie zależna połowa sukcesu na tym, stosunkowo trudnym i wymagającym rynku.

Wyposażenie firmy oraz załoga.

Dwie kolejne, bardzo istotne kwestie, to pozyskanie podstawowego wyposażenia, oraz zatrudnienie odpowiednich pracowników. Najlepsi będą pracownicy z doświadczeniem w świadczeniu usług pomocy drogowej, ale zdając sobie sprawę, iż o takich pracowników raczej będzie dość trudno, o wiele lepiej postawić na dobrych i rzetelnych ludzi, których zawsze można odpowiednio wyszkolić.

W kwestii pozyskiwania sprzętu, to przede wszystkim, na samym początku działalności, można pierwsze holowniki i lawety pozyskać poprzez odkupienie sprzętu poleasingowego z zagranicy, gdzie większe przedsiębiorstwa świadczące usługi pomocy drogowej, po kilku latach użytkowania sprzętu w leasingu, po prostu zostawiają pojazdy na sprzedaż, a same biorą w leasingu nowe.

Pozyskiwanie klientów.

Tutaj zdecydowanie najlepszym sposobem na pozyskiwanie klientów, będzie zapewnienie sobie umowy z jedną z wiodących ubezpieczalni, która zapewni napływ klientów z ubezpieczalni. Po prostu kierowcy wykupując odpowiednie pakiety w ramach rocznej opłaty ubezpieczeniowej, zaś ubezpieczalnia, w razie takiej konieczności zapewnia im usługi pomocy drogowej.

W przypadku, kiedy klient ubezpieczalni będzie potrzebować pomocy drogowej na naszym terenie, będziemy mieli zlecenie. Jeśli zaś będziemy mieli, tak jak usługi pomocy drogowej Auto-jet Bielsko Biała, siedzibę w pobliżu jakiejkolwiek autostrady, będziemy mogli liczyć na dość szybki napływ dość sporej grupy klientów właśnie z ubezpieczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *