Suknie dla druhen

sukienki dla druhen

Wszyscy wiedzą, że w dniu ślubu najbardziej błyszczeć i olśniewać wyglądem powinna panna młoda. Niektórzy na swoich weselach planują oprawę w postaci druhen. Osoby, pełniące taką funkcję mają za zadanie świadczyć drobną pomoc pannie młodej zarówno przy przygotowaniach do zaślubin, jak i w czasie trwania zabawy weselnej. W ich gestii leży również dbanie o dobre samopoczucie pani młodej i w razie potrzeby, podnoszenie ją na duchu.

Chociaż druhny stanowią jedynie tło uroczystości, powinny również wyglądać elegancko i reprezentacyjnie.

Niegdyś obowiązywały bardziej konserwatywne zasady w kwestii ich ubioru. Sukienki dla druhen musiały być ujednolicone na danym weselu. W dzisiejszych czasach panuje większa dowolność w tej kwestii. Druhny nie muszą już wyglądać jak przysłowiowe klony. Jednak pomimo zmiany zasad ślubnej etykiety, niektóre panny młode są wierne tradycji i swoje druhny chcą ubrać tradycyjnie jednolicie.

Sklepy i butiki, oferujące suknie dla druhen oferują bardzo szeroki wybór kreacji. Ich styl czy kolorystykę można dostosować do motywów przewodnich uroczystości weselnej a także do samej sukni panny młodej. Jeśli ta zdecyduje się na wybór, przykładowo, strojnej koronkowej kreacji, sukienka druhny powinna w jakiś sposób do niej nawiązywać, stanowić jej dopełnienie. Jeśli okazuje się to być niemożliwe, druhna powinna zadbać przynajmniej o odpowiednio komponujący się bukiet kwiatów czy inne dodatki. Biorąc pod uwagę uniwersalne i ponadczasowe zasady, sukienka druhny nie powinna być czarna ani zbyt krzykliwa, aby nie przyćmić kreacji panny młodej.

Jednak w większości przypadków poszukiwanie idealnej sukienki dla druhny nie powinno być trudne, bowiem obecnie istnieje wiele marek odzieżowych, trendów w modzie. Ich różnorodność bez problemu pozwoli trafić na idealny model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *