Sposób na fotoradary

W związku z coraz większym rozrostem w Polsce sieci radarów, kierowcy zaczęli zbrojenie się na unikanie fotoradarów. Najnowszym hitem, który zdobywa coraz większą popularność są rolety na tablice rejestracyjne. Pozwalają one nam automatycznie zasłaniać tablice rejestracyjne naszego pojazdu. Aby zasłonić tablice wystarczy użyć pilota, który dołączony jest do zakupionego zestawu. Wtedy możemy uniknąć otrzymania mandatu z fotoradaru. Jednak aby móc zainstalować taka roletę niezbędne jest zainstalowanie podkładki pod tablice rejestracyjne, które umożliwią nam następnie zainstalowanie tejże roletki.

W prasie ukazywały się artykuły, że kierowcy masowo będą w ten sposób unikać płacenia mandatów, a policja wystosowała notkę, że takie zasłanianie tablic rejestracyjnych nie jest zgodne z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Ale producenci zastrzegają, że głównym zadaniem tego elementu, nie jest wcale unikanie fotoradarów, ale w głównej mierze ochrona samochodu przed złodziejami. Np. gdy gdzieś wyjeżdżamy, a na parkingu strzeżonym zostawiamy samochód, wtedy mamy możliwość uczynienia go anonimowym.

Policja oczywiście nie jest tym faktem zadowolona, i dlatego złapanie osoby korzystającej z takiej roletki może spowodować otrzymanie mandatu nawet w wysokości 5000 tysięcy złotych. A samo posiadanie takiej roletki, stwierdzone podczas kontroli drogowej może doprowadzić do zatrzymania nam dowodu rejestracyjnego, co z pewnością nie będzie miłym doświadczeniem.

A więc nie do końca wiadomo, czy je instalować, czy też nie. Z całą pewnością przydadzą się one osobą, które pokonują każdego dnia wiele kilometrów, a dzięki temu unikną uszczuplenia portfela.

Aby zakupić takie rolety oraz ramki do tablic rejestracyjnych trzeba liczyć się z wydatkiem około 500 złotych. Na pierwszy rzut oka wydaje się to sporo, ale po przemyśleniu jest to zdecydowanie niedużo w porównaniu do otrzymywanych przez nas mandatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *