Słuszna moda na corporate wellness

Co jest najistotniejszym czynnikiem, który motywuje nas do pracy? Oczywiście pieniądze i premie, a właściwie to to, co możemy za nie mieć. Nikt z nas  ochoczo nie pcha się do pracy, w której trzeba spędzać wiele godzin, a zarobek jest niewielki i do tego szef nas nie docenia. Jeżeli mamy taką możliwość i sytuacje życiową  to cenimy swoją pracę i swój czas. Co jednak gdy na rynku pracy nieustępliwie panuje kryzys i o odczuwalnych podwyżkach nie może być mowy? Wtedy firmy sięgają po benefity.

Sposoby na zwiększenie zadowolenia swoich pracowników są przeróżne i zależą od pomysłowości firmy, stanowiska, które zajmujemy  i formy pracy. Z jednej więc strony mamy propozycje działu hr, a z drugiej nasze oczekiwania. Najpopularniejsze benefity dotyczą zdrowia naszego i naszej rodziny, czyli programy zdrowotne dla firm takie jak: prywatna opieka medyczna czy inicjatywy wellnes w firmie. Równie chętnie odbieramy szkolenia podnoszące nasze kwalifikacje czy te dotyczące równowagi work-life balance. Cenimy sobie również racjonalne i elastyczne podejście pracodawców do naszego czasu pracy i czasu spędzanego z rodziną, tak więc są to wszystkie dodatkowe dni urlopu czy sposoby na pogodzenie roli rodzica z pracą, które dzięki przychylnemu podejściu firmy  poprawiają wydajność pracowników.

Prywatna opieka medyczna zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, że gdy pojawią się problemy zdrowotne, mamy alternatywę dla naszej nieco kulejącej służby zdrowia i nie musimy czekać w horrendalnych kolejkach do specjalisty. To też korzyść dla firmy, bo czas, który spędzamy na zwolnieniu chorobowym radykalnie się skraca. Co jednak robią pracodawcy by nie skrócić, ale zmniejszyć ilość urlopów zdrowotnych? Inwestują w promocję zdrowia wśród pracowników i  wprowadzają programy profilaktyczne w firmach. Dla pracowników biurowych nieocenione okazują się być odpowiednio przygotowane ergonomiczne stanowiska biurowe. W połączeniu z masażami biurowymi, wykonywanymi na miejscu w firmie w ramach corporate wellness, możemy zapomnieć o schorzeniach pracy biurowej. Dodatkowo masaże biurowe są traktowane jako forma wyróżnienia dla pracowników, więc oprócz korzyści zdrowotnych jest to również sposób na zwiększenie zadowolenia pracowników.

Odpowiednio dopasowane benefity to rozwiązanie nie tylko na kryzysowe momenty w firmie. Fakt, że kosztują pracodawców mniej niż podwyżki, ale nadal motywują do pracy na podobnym poziomie. Powinno to dać do myślenia tym firmom, którym zależy na lojalności pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *