Skuteczny sposób na braki w uzębieniu

implanty zębów

Śmiech to zdrowie. Czasem jednak zauważamy, że niektórzy rzadko się do nas uśmiechają. Myślimy wtedy, że coś ich trapi. Niekoniecznie. Często właśnie pozory nas mylą. Dużo ludzi unika śmiechu, ponieważ czują się niekomfortowo poprzez na przykład braki we własnym uzębieniu. Stomatolodzy polecają implanty, dzięki którym każdy z nas na nowo poczuje pełnię radości życia. Niektórych jednak na to nie stać, a robiąc implanty zębowe na kasę chorych, czeka się bardzo długo w kolejce.

Czym właściwie są implanty stomatologiczne? Są to elementy uzębienia, które zastępują korzeń utraconego zęba. Zabieg ten przeprowadzany jest przez chirurga stomatologa, a polega na tym, że implant jest wszczepiany w kość żuchwy i szczęki. Dzięki temu tak zwane dolanie zęba, czyli wstawienie nowej protezy zęba jest o wiele łatwiejsze. Uzupełnienie zęba może być różne, w zależności od naszych potrzeb. Niektórzy uzupełniają koronę, inni most, czy pełną strukturę części szczęki. Materiał, z jakiego projektuje się implanty to tytan. Dzięki swojej wytrwałości nie ma potrzeby wymieniać go po kilku latach. Każdemu powinien służyć jak najdłużej, nawet do kilkunastu lat.

Zdecydowanie się na implanty zębowe mają wiele zalet. Można odbudować pojedyncze zęby, bez uszkadzania zębów w ich sąsiedztwie. Ponadto, możemy zainwestować w tak zwane sztuczne szczęki. Nie jest to typowa szczęka, ponieważ zęby znajdują się na specjalnej strukturze i zahaczane są o specjalne haczyki wbudowane w nasze stare uzębienie. Dzięki temu otrzymujemy idealny komfort mówienia, oraz nie przeszkadza nam to w jedzeniu czegokolwiek, nawet najdrobniejszych rzeczy. Więcej o usłudze wszczepienia implantów zębowych przeczytasz tutaj.

Warto przemyśleć sprawę implantów zębowych. Pamiętajmy, że w życiu liczy się nie tylko komfort naszego życia, ale przede wszystkim radość. Każda wnuczka chciałaby mieć na co dzień uśmiechnięta po uszy babcię i widzieć, że jest szczęśliwa, mimo swojego podeszłego wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *