Skuteczne sposoby na ból zatok

Ból zatok jest jednym z najbardziej uciążliwych objawów, które towarzyszą nam podczas przeziębienia i grypy. Najczęściej jest następstwem niedoleczonego kataru, choć niektóre osoby mają po prostu predyspozycje do zapalenia zatok. Ból zatok bywa na tyle nieprzyjemny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dla wielu z nas jest powodem brania zwolnienia lekarskiego.

Najgorsze jest w nim nie tylko to, że uniemożliwia normalne oddychanie i sprawia wrażenie, że coś siedzi w zatokach, ale przede wszystkim to, że nasila się przy pochylaniu i może powodować bardzo silne bóle głowy, porównywalne do najcięższych migren.

fluuu4

Jak nie doprowadzić do bólu zatok?

Jeżeli mamy problemy z zatokami w wyniku kataru, to trzeba skupić się właśnie na źródle problemu. Bardzo przydatne są tabletki bez recepty (np. Febrisan zatoki – dowiedź się więcej o produkcie Febrisan zatoki ze strony http://febrisan.pl/), które warto przyjąć zaraz po tym, jak zorientujemy się, że mamy katar. W ten sposób szybko leczymy infekcję, pozbywamy się wydzieliny i nie doprowadzamy do tego, że czynniki chorobotwórcze długo zalegają w nosie i zatokach.

Trzeba też pamiętać o tym, że jak choć raz zachorujemy na zatoki, to musimy się liczyć z tym, że problem będzie najprawdopodobniej powracał. Wtedy należy jeszcze bardziej dbać o własne zdrowie i jak najszybciej leczyć katar.

Ból zatok, katar i przeziębienie

fluuu5

Nie można też zapominać o tym, że problemy z zatokami bardzo często biorą się z przeziębienia. W związku z tym należy unikać sytuacji, które są źródłem wirusów, a dla nas dużym prawdopodobieństwem zachorowania. Przykładowo, jeżeli mamy bardzo stresujący czas w pracy, przez co nasza odporność jest obniżona, to lepiej zrezygnujmy ze stałego, weekendowego wyjścia do galerii handlowej. Szczególnie w okresie przeziębień jest ona wylęgarnią wirusów. Dodatkowo zwracajmy uwagę na higienę. Często myjmy ręce, używajmy żeli antybakteryjnych i unikajmy kontaktów z osobami chorymi.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *