Skomplikowana wymiana sprzęgła

Posiadanie samochodu jest nieodwracalnie związane z dodatkowymi kosztami. Nie ma możliwości posiadania samochodu, który się nie psuję i pozostaje w stanie w którym go zakupiliśmy przez cały czas użytkowania. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją. Ważne jest by uświadomić sobie tą sytuację już przed zakupem samochodu tak aby nie zostać zaskoczonym przez dodatkowe koszta.

Ja miałem tego świadomość od samego początku a mimo to sytuacja, która miała miejsce niedawno sprawiła iż wpadłem w pewną konsternację. Mianowicie, stanąłem przed koniecznością wymiany jednego z podzespołów mojego ukochanego samochodu i nie muszę chyba dodawać, że nie sprawiało mi to radości. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż w danym miesiącu nie miałem wystarczających funduszy aby inwestować w naprawę samochodu. Z drugiej strony jednak, nie miałem wyjścia. Co się stało?

mechanik1Sytuacja, której obawiałem się odkąd posiadam ten samochód w końcu zaistniała i czekała mnie wymiana sprzęgła. Z przykrością przyjąłem tą informację. Szczególnie, że do tej pory mój dzień przebiegał w sposób wręcz wzorowy i cieszyłem się na myśl o spokojnym wieczorze. Jak to jednak zwykle bywa, motoryzacja przeszkodziła mi w tych planach (a może to zrządzenie losu?).

Pozytywnym aspektem tej sytuacji jest fakt, iż mam znajomego mechanika, który zgadza się mi pomóc w często niestandardowych i dziwnych sytuacjach. Taka miała miejsce tutaj. Była już późna godzina i nie spodziewałbym się, że jakiś inny specjalista w tej dziedzinie, zgodzi się aby mnie przyjąć, zdiagnozować problem a co najważniejsze przywrócić samochód do świetności. Jednakże i tym razem nie przeliczyłem się jeśli chodzi o pomoc tego serdecznego znajomego. Swoją drogą jeśli dalej będę miał tak częste problemy z samochodem, mam wrażenie, że wkrótce stanie się on moim przyjacielem. Na szczęście ostatnio i ja pomogłem mu, gdy miał problem z Servo-Flex, więc nie czuję się do końca winny.

sprzegla2Wracając jednak do samej usterki samochodu, jak sami zapewne wiecie (jeśli również posiadacie samochód i to niekoniecznie taki, który psuje się często), ten konkretny element auta, psuje się niezwykle często i przez zwykłe używanie pojazdu. Nie ma możliwości, żeby nie trzeba było dokonać jego wymiany. Tutaj chciałbym również Was spytać o własne doświadczenia. Jak często wymieniacie konkretne podzespoły w samochodzie? Czy jest to bardzo kosztowne? Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, który takiej sytuacji nie przeżył, mogę tylko poradzić Ci, żebyś się na nią przygotował. Odłóż pieniądze już teraz i znajdź mechanika, który w razie czego szybko będzie służył Ci pomocą. Nawet jednak, gdy będziesz gotowy na awarię samochodu, może zdarzyć się awaria w mieszkaniu jak np. konieczność wymiany takich rzeczy jak prowadnice liniowe, gdyż nie tylko samochód generuje dodatkowe koszta, mieszkanie też.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *