Rynek mieszkaniowy Krakowa

Mieszkania w Krakowie są zróżnicowane zarówno pod względem metrażu jak i ceny. Decydując się na mieszkanie musimy wziąć pod uwagę nasz budżet oraz nasze potrzeby i preferencje. Wybór jednak musi być przemyślany. Z pewnością łatwiej jest mieszkanie wynająć, niż je kupić. Po pierwsze zawsze z wynajmu można zrezygnować. Zaś decydując się na kupno, musimy liczyć się, z tym, że będzie to inwestycja , jak i koszt na długie lata, zwłaszcza kiedy będzie się to wiązało z zaciągnięciem kredytu pod mieszkanie.

Wynajem mieszkania na początek będzie dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla studentów, tym bardziej , że Kraków zalicza się do miast akademickich. Często jest więc tak, że student najpierw wynajmuje mieszkanie, później kończy studia i znajduje dobrze płatną posadę, po czym osiedla się w mieście marzeń (czytaj Kraków) i to właśnie tu kupuje wymarzone własne lokum.

Oczywiście najbliżej Starego Miasta i do tego jeszcze nowe mieszkania Kraków oferuje w najwyższych cenach, wręcz astronomicznych. Lokalizacja ta ma swoje dobre strony, gdyż jest tam wszędzie blisko. Blisko praca, blisko centra handlowe, blisko ośrodki kultury, blisko na szybką kawę do pobliskiej kawiarni, blisko na spacer po starówce, blisko do zabytków, blisko na Wawel, wszędzie blisko. Bliskość centrum, jak w przypadku tego osiedla www.oazabronowice.pl, to nie tylko dobra infrastruktura, ale także miejski zgiełk, który towarzyszy większym miastom takim jak Kraków, odwiedzanym przez turystów. Trzeba więc rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Jeśli jednak cenimy sobie ciszę i spokój, warto zamieszkać na peryferiach miasta lub znacznie dalej od centrum. Na obrzeżach miasta mieszkania Kraków również oferuje w dużych ilościach, a plusem będzie tutaj także cena. Im dalej od centrum, tym ceny za metr kwadratowy maleją. Jednak cenę jaką musimy zapłacić za spokój, są dłuższe dojazdy do większości miejsc. Ale ceny za metr kwadratowy mogą być nawet dwukrotnie niższe.

Można jednak wybrać także wersję pośrednią, wybrać lokalizację nie w samym centrum, ale także nie na obrzeżach miasta. Jest kilka takich miejsc jak przykładowo tereny sąsiadujące z Lasem Tynieckim. Jest to możliwość obcowania z naturą bez konieczności rezygnowania z miejskiej wygody. Bez względu na to jaką lokalizację wybierzemy, Kraków to miejsce niepowtarzalne, z klimatem starych miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *