Rozwiązanie minimalnie inwazyjne

licówki porcelanowe

Masz rozległe wypełnienia, szpary między zębami, odłamane fragmenty zębów czy niewielkie niedoskonałości kształtu koron zębowych? A może masz niewielką wadę zgryzu, która nie kwalifikuje się na długoletnie leczenie ortodontyczne? Idealnym rozwiązaniem są licówki. Mogą one być wykonane z kompozytu lub porcelany. Zazwyczaj trzeba zeszlifować szkliwo zęba, ale tak delikatnie, że często niepotrzebne jest wykonanie znieczulenia. Te kompozytowe są tańsze i jednocześnie nie tak trwałe, jak porcelanowe.

W przypadku idealnych warunków higienicznych jamy ustnej takie rozwiązanie protetyczne może spełniać swoje zadanie przez 8-15 lat. Cała procedura wymaga odbycia trzech do czterech wizyt. Na początku trzeba wszystko omówić z lekarzem, dla którego stomatologia estetyczna nie ma tajemnic, np korzystając z oferty z: stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/. Nierzadko trzeba podnieść wysokość zgryzu, gdy zęby są nadmiernie zużyte. Następnie będą one spiłowane, zostanie pobrany dokładny wycisk, który zostanie przesłany do pracowni protetycznej, a zęby zostaną zabezpieczone nakładkami prowizorycznymi. Na ostatniej wizycie nastąpi kontrola wysokości zgryzu, kształtu i koloru. Dopiero gdy pacjent jest zadowolony, lekarz zacementuje nakładki na przedniej powierzchni zębów. Rozwiązanie takie nie należy do tanich, ale efekt jest wart każdej ceny. Spowoduje nie tylko poprawę wyglądu, ale i wzrost poczucia własnej wartości przez podniesienie atrakcyjności.

Zwłaszcza że społeczeństwo XXI wieku utrwaliło wiele estetycznych wzorów, nie tylko jeśli chodzi o szczupłą sylwetkę, zdrowe odżywianie czy aktywny tryb życia. Dla wielu ludzi podstawowym elementem, na który zwracają uwagę, są zęby. Dlatego ważna jest nie tylko bardzo dokładna i regularna higiena jamy ustnej, żeby nie dopuścić do rozwoju próchnicy czy chorób błon śluzowych, ale korzystanie z dobrodziejstw współczesnej stomatologii w przypadku konieczności korekty małych wad kształtu czy koloru zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *