Przejrzystość i minimalizm

Skandynawski design w urządzaniu wnętrz cechuje się prostotą, naturalnością i światłem. Często kojarzy się z bielą i surowością. Wywodzi się z dalekiej północy i ma za zadanie rozjaśnić wnętrza, przedłużając tym samym krótkie dnie. Co prawda w Polsce nie ma tak wielkiego problemu ze zbyt szybko znikającymi promieniami słonecznymi, jednak styl skandynawski staje się bardzo popularny.
Meble skandynawskie (zob.opaandcompany.com) zazwyczaj są w kolorze białym, co w połączeniu z surowym drewnem i miękkością tkanin daje naprawdę niespotykany, magiczny klimat. Można łączyć je z mocnymi, kontrastowymi dodatkami.

Dzięki wszechobecnej bieli, szarości i beżów, a także minimalizmowi możemy optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia. Wygodne sofy, czy narożniki w takich miejscach mogą znacznie zwiększyć przyjemność z odpoczynku po ciężkim dniu w pracy.

Osoby lubiące naturalność na pewno docenią surowe drewno, wiklinę, len i bawełnę stosowaną w meblach stylizowanych na skandynawski styl. Materiały te są bliskie człowiekowi, co pozytywnie wpływa na niego w codziennym życiu. Wskazuje również na zamiłowanie Skandynawów do recyklingu i ekologii.
Ramki na zdjęcia są bardzo ciekawym i często stosowanym dodatkiem. Można rozwiesić je na ścianach w ciekawy, harmonijny sposób.

Skandynawski sposób na wystrój daje nam możliwość mieszania staroci z nowoczesnością oraz różnego rodzaju tkanin w jednym pomieszczeniu. Nadaje to wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Wnętrza w stylu skandynawskim ujmują swoją prostotą i minimalizmem. Odpowiednio dobrane dodatki w mocniejszych kolorach nadają pomieszczeniom przytulnego, domowego charakteru. Nadają się w szczególności dla indywidualistów ceniących sobie przestronność i funkcjonalizm. Wybierając ten design należy też pamiętać o tym, by każdy mebel był funkcjonalny i wygodny dla wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *