Prawidłowe zagospodarowanie miejskiego parku

Miejskie parki to niezwykle istotne punkty na mapie każdego większego ośrodka. Spragnieni kontaktu z naturą mieszkańcy miast z chęcią przychodzą tutaj, żeby odpocząć od zgiełku i szybkiego tempa życia.

Wśród drzew i kwiatów łatwiej im się zrelaksować i złapać dystans do świata. Wszechobecna zieleń sprzyja wypoczynkowi i pozwala na nowo wprowadzić do naszego życia harmonię.
Parki to także miejsce, do którego chętnie przychodzimy z dziećmi, żeby te się wyszalały i miały szansę pobyć na łonie natury, choć wychowują się w mieście. Do parków tłumnie schodzą się również właściciele czworonogów – chcą, żeby ich pies mógł się wybiegać, nacieszyć towarzystwem drzew i innych psów.

Jak powinien wyglądać dobrze urządzony park?
W tracie przygotowywania planu zagospodarowania parku musimy wziąć pod uwagę potrzeby różnych grup. Ważni będą więc nie tylko emeryci, którzy lubią spędzać czas, siedząc na ławeczkach i gawędząc z innymi, ale również rodzice z małymi dziećmi – dla tych warto przewidzieć piaskownicę czy plac zabaw. Projektując park, warto pomyśleć także o właścicielach psów. Najlepiej, żeby w parku znalazł się teren, na którym te będą mogły swobodnie biegać, spuszczone ze smyczy, nie zagrażając jednocześnie innym przebywającym w parku osobom.
Oprócz drzew czy krzewów warto zadbać o to, żeby w parku znalazły się również donice betonowe z kwiatami – te na pewno sprawią wiele przyjemności wszystkim wielbicielom natury.

Kosze, czyli jak zadbać o czystość
Pamiętajmy, że wiele osób przychodzi do parku, żeby w spokoju zjeść śniadanie albo urządza w nim pikniki z przyjaciółmi. W parku koniecznie powinna się więc znaleźć odpowiednia ilość koszy. Kosze parkowe powinny być rozstawione w takich odległościach, żeby odwiedzający park nie musieli zbyt długo nosić śmieci ze sobą – pokusa rzucenia ich na trawę staje się wtedy większa.
W parku obowiązkowo postawmy również pojemniki na odchody zwierzęce – w ten sposób zachęcimy do dbania o czystość właścicieli psów. Psie odchody na trawniku to nic miłego – warto więc koszami dodatkowo przypomnieć o konieczności sprzątania po pupilu.

więcej na: http://www.konarch.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *