Pościel dla niemowlaka – czy to obowiązkowy „must have” w wyprawce?

posciel dla niemowlaków

Kupowanie rzeczy dla malucha to dla kobiet przygotowujących się do roli mamy to prawdziwa przyjemność. Wszystkie te malutkie rzeczy są przecież takie słodkie. Często dajemy się więc ponieść zakupowemu szaleństwu i tak na prawdę kupujemy praktycznie wszystko to, co polecane jest na stronach internetowych przez inne mamy.

Nie zastanawiamy się przy tym, czy rzeczywiście dana rzecz będzie praktyczna, a powinniśmy pamiętać, że każde dziecko jest inne i to co przydało i sprawdziło się w przypadku jednego niemowlaka, u drugiego może okazać się kompletnie niepotrzebne. Jedną z takich rzeczy, która budzi najwięcej dyskusji i emocji na forach internetowych jest komplet pościeli do łóżeczka. Dlaczego?

Przede wszystkim musimy wziąć tutaj pod uwagę porę roku, w jakiej przychodzi na świat nasza pociecha. Jeśli są to miesiące typowo letnie, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nasze dziecko, jeśli już będzie chciało spać same, a raczej jeśli je tego nauczymy, to pod grubą kołderką będzie mu po prostu zbyt gorąco. Wówczas najlepiej sprawdza się rożek, śpiworek albo nawet cienkie kocyki, a pościel dla niemowlaka możemy spokojnie kupić później, nie jest to przecież rzecz luksusowa, a powszechnie dostępna. Unikniemy dzięki temu jednocześnie niepotrzebnego wydatku, jeśli okaże się, że nasze dziecko nie będzie chciało, albo nie będzie potrafiło spać samo, bądź nam samym będzie tak ciężko się z nim rozstać, że zdecydujemy się na wspólne spanie.

Jeśli natomiast dziecko wybiera na poród porę zimową, mamy dwie możliwości: pierwsza, gdy decydujemy się na co-sleeping, czyli wspólne spanie z pociechą od samego początku, czy to z potrzeby poczucia bezpieczeństwa, spokoju i komfortu, czy z wygody podczas karmienia piersią – tutaj na pewno pościel dla niemowlaka nam się nie przyda i druga: jeśli w zamyśle chcemy, aby nasze dziecko spało w swoim łóżeczku i w swojej pościeli. W przypadku drugiej możliwości rzeczywiście warto rozważyć zakup kompletu pościeli do łóżeczka.

Najlepiej jednak na początek zakupić jedną i sprawdzić, czy rzeczywiście w praktyce będziemy z niej korzystać, ponownie – pościel to rzecz powszechnie dostępna, więc nie będziemy mieli najmniejszego problemu z zakupem kolejnej.

W sytuacji, gdyby jednak okazało się, że pościel, którą zakupiliśmy w ogóle nam się nie przydała, zawsze możemy ją odsprzedać innej mamie. I być może stracimy na tym parę złotych, ale jeśli mamy spać spokojniej ze świadomością, że w razie potrzeby mamy pościel dla dziecka schowaną w szafce, to jest to rzecz bezcenna! Każda mama wie, że spokojny sen nie daje się przeliczać na żadne pieniądze świata.

Zobacz też: Pościel do łóżeczka z ochraniaczem | SennaSówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *