Posadzki marmurowe i zalety ich stosowania.

Wśród najlepszych rozwiązań w zakresie wykończeń podłóg w naszych domach, od lat królują posadzki marmurowe. Można oczywiście zauważyć rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniem, niemniej jednak w dalszym ciągu jest to opcja na tyle kosztowne, iż ostatecznie niewielu inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie. Warto jednakże zwrócić tutaj uwagę na kwestię zalet i korzyści, jakie oferują nam posadzki marmurowe. Może się bowiem okazać, iż będzie to dla nas na tyle korzystne, iż zdecydujemy się na wyższe koszty inwestycyjne w tym zakresie. Nawet jeśli ogólnie rzecz biorąc, po prostu nie za bardzo nas na takie rozwiązania stać. Warto więc przekalkulować wszystkie za i przeciw, a dopiero potem podejmować ostateczne decyzje.

Co dają nam posadzki marmurowe?

Przede wszystkim jest to jeden ze zdecydowanie najstarszych sposób wykańczania podłóg w naszych domach, mieszkaniach i nie tylko. Rozwiązanie to, pojawiło się już w dalekim średniowieczu, kiedy jeszcze ze względu na duże trudności wydobywcze, mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której tylko nieliczni mogli sobie na posadzkę marmurową pozwolić. Obecnie jednak posadzki marmurowe są już bardziej przystępne cenowo. Zarówno kwestia wydobycia, jak i późniejsze obróbki stoi już na bardzo przyzwoitym poziomie, toteż i finalna cena detaliczna posadzek marmurowych będzie o wiele bardziej przyzwoita. Jeśli chodzi o nasz uzysk, to przede wszystkim zyskujemy niesamowicie estetyczną podłogę. Co prawda najlepiej będzie wykonać pod spodem ogrzewanie podłogowe, które zagwarantuje nam wyższy komfort korzystania z posadzki marmurowej. Niemniej jednak, w większości przypadków nawet zimny marmur na podłodze będzie rozwiązaniem o wielu zaletach dla nas i estetyki oraz komfortu naszego domu. Warto mieć to na względzie bowiem im lepszy poziom estetyki domu, tym bardziej komfortowo będziemy się w nim czuć.

Konkretne korzyści jakie dają nam posadzki marmurowe.

Powyżej wspomnieliśmy przede wszystkim o walorach typowo estetycznych oraz o wzroście komfortu korzystania z domu. Jednakże zalety marmuru wykorzystanego do stworzenia posadzki w naszym domu są większe. Warto sobie je nieco bardziej precyzyjnie wyszczególnić, co pozwoli nam jeszcze lepiej podjąć tę trudną decyzję inwestycyjną. Do najważniejszych więc zalet zastosowania posadzki marmurowej, będzie tutaj trzeba zaliczyć:

  • Wysoki poziom estetyki – bez wątpienia bardziej estetycznego rozwiązania nie uda nam się znaleźć.
  • Niesamowita wręcz trwałość – posadzki marmurowe w wielu przypadkach przetrwały setki oraz tysiące lat.
  • Odporność na uszkodzenia – jako naturalny kamień, marmur raczej nie będzie taki łatwy do uszkodzenia na przykład poprzez przypadkowe upuszczenie jakiegoś ciężkiego przedmiotu
  • Proste utrzymanie w czystości – można stosować standardowe detergenty. Kilka razy do roku warto zaimpregnować marmur przed osadzaniem się kamienia z twardej wody.

Mamy tutaj więc do czynienia z konkretnymi, wyraźnymi korzyściami, płynącymi z zastosowania marmuru do wykonania posadzki. Wnioskować można, iż posadzki marmurowe będą korzystnie wpływać na wiele aspektów w naszym budynku. Warto więc tego typu inwestycje bardzo starannie rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *