Poradnia specjalistyczna w Katowicach

Zdrowie jest jedynym dobrem którego nie da się kupić. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o jego zachowanie. Zdrowy styl życia, ruch i odpowiednia dieta, nie zawsze jednak wystarczą. Ważnym elementem ochrony zdrowia jest profilaktyka, w szczególności profilaktyczne badania u specjalistów. Zwłaszcza, jeśli mamy świadomość występowania w rodzinie określonych chorób dziedzicznych.

Wczesne rozpoznanie choroby pozwala zahamować jej rozwój i ustrzec się późniejszych powikłań. Mimo badań profilaktycznych, czasem jednak nie udaje nam się ustrzec przed chorobą. W obu tych przypadkach – czy to leczenia, czy przeprowadzania badań profilaktycznych, potrzebujemy pomocy specjalistów. Kolejki do poradni specjalistycznych są jednak czasem porażające. Każdy zapewne słyszał o sytuacjach, kiedy pacjent potrzebował pilnej porady, a poradnia kardiologiczna Katowice, czy poradnia neurologiczna Katowice zapisały go na wizytę za kilka miesięcy. Inną barierą, są lekarze pierwszego kontaktu, którzy zwlekają z wysyłaniem swoich pacjentów do specjalistów czasem do ostatniego momentu. Nie raz, w kolejce do lekarza usłyszeć można jako anegdotę stwierdzenie, że „trzeba być bardzo zdrowym, aby dostać się do lekarza specjalisty” – tyle to wymaga cierpliwości i zachodu. Istnieją jednak na szczęście inne sposoby, aby dostać na konsultację lekarską.

Coraz częściej prywatne spółdzielnie lekarskie konkurują o pacjentów z państwowymi. Co więcej, konkurują skutecznie – zachęcając wysokim standardem usług, łatwym dostępem do specjalisty i odpowiednich badań oraz cenami. Koszty prywatnego leczenia nie są już tak zaporowe jak jeszcze kilka lat temu. Oczywiście jest pewna liczba procedur medycznych, które z racji ceny warto wykonać w placówkach państwowej służby zdrowia, ale poza tymi kilkoma wyjątkami, większość badań w prywatnych przychodniach jest dostępna dla każdego. Poza możliwością skorzystania z pojedynczych konsultacji, dostępne są też pakiety medyczne, które zapewniają nam stałą prywatną opiekę medyczną – wtedy wychodzi jeszcze taniej. Poradnia neurologiczna, poradnia otolaryngologiczna i poradnia kardiologiczna w Katowicach są łatwo dostępne. Pacjenci nie są już skazani na długie cierpienie w oczekiwaniu na wizytę. Nie narażają też swojego zdrowia na powikłania, z jakimi może wiązać się zwłoka w podjęciu właściwego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *