Popularna odzież medyczna

fartuchy medyczne

W wielu różnych firmach czy zakładach obowiązkiem pracowników jest zakładać odpowiednią odzież ochronną, która zabezpiecza przed różnymi urazami czy działaniem czynników szkodliwych. W zależności od danej pracy, odzież ta różni się między sobą.

Przykładem wyróżniającego się stroju służbowego jest np. odzież medyczna. Jej główną rolą jest zachowanie standardów higieny, która jest szczególnie ważna w miejscach takich jak szpitale, gabinety fizjoterapeutów, laboratoria czy apteki. Fason męski i damski takiej odzieży nie różni się zbyt wiele od siebie, ubrania te bowiem powinny być przede wszystkim wygodne, proste, nie krępujące ruchów oraz wytrzymałe stąd ważna jest jakość materiału, z którego zostały uszyte. Oferty producentów zawierają nie tylko spodnie, kitle, spódnice, ale również obuwie medyczne czy czepki. Zazwyczaj stroje służbowe produkowane są w tradycyjnych – białych lub zielonych – kolorach. Zawierają przydatne kieszenie i są bardzo praktyczne.

W ciągłym użyciu się np. fartuchy medyczne (zob. Medicstar). Najczęściej używane są w szpitalach, gdzie należy zachowywać zasady higieny oraz chronić ubranie przez możliwym zabrudzeniem. Fartuch zakładany jest od przodu i posiada wiązanie z tyłu, co wpływa na komfort jego noszenia i na fakt, że nie krępuje ruchów lekarzy podczas wykonywania różnych, czasem skomplikowanych, zabiegów. Niezwykle popularne w środowisku lekarzy oraz pielęgniarek są również bluzy medyczne. Można je kupić zarówno w męskiej, jak i w damskiej wersji. Najczęściej są dość luźne, lekko przylegają do ciała. Niektóre modele mają doszyte praktyczne kieszenie. Poza tym najczęściej produkowane są te na krótki rękaw i można na nie, w razie potrzeby, nałożyć kitel. Bluzy dostępne są w najróżniejszych kolorach oraz wzorach, zarówno tych tradycyjnych, jak i mniej klasycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *