Pompy do ścieków.

Współcześnie jeśli chodzi o pompy do ścieków, to trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na coraz lepsze parametry tego typu urządzeń. Warto także pamiętać o rozróżnieniu tego rodzaju urządzeń na pompy do zastosowań przenośnych jak i pompy do instalacji stałych w kwestii odwadniania ścieków. Znajdują swoje zastosowanie w przydomowych oczyszczalniach ścieków, jak również w przypadku kiedy trzeba prowadzić prace związane z pompowaniem szamb, lub remontowaniem uszkodzonych systemów kanalizacji miejskiej, gdzie w pierwszej kolejności należy starannie usunąć ścieki zalegające w kanałach aby możliwe było przystąpienie do jakichkolwiek prac remontowych.

Pompy przenośne do ścieków

Tego rodzaju pompy charakteryzują się stosunkowo niedużą wagą, zaś ich podstawowym zastosowaniem jest właśnie odwadnianie wszelkiego rodzaju kanałów ściekowych, czy też przydomowych szamb. Trzeba tutaj podkreślić iż dobra pompa będzie tutaj umożliwiać nam prace zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, dzięki czemu będzie wydajnie pracować niezależnie od tego, jakie warunki będą panowały w osuszanym zbiorniku. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach będą tutaj pompy żeliwne Mody Pump przeznaczone do pompowania ścieków, które zaopatrzone są w odpowiedni mechanizm tnący, który zapewnia nam rozdrobnienie większych elementów znajdujących się w wodzie ściekowej, a co za tym idzie, będziemy mogli efektywniej prowadzić osuszanie zbiorników ściekowych. Pompy tego rodzaju charakteryzują się także stosunkowo dużą, jak na swoje gabaryty i wagę, mocą, bowiem w niektórych przypadkach może ona wynosić aż 78 kW, zaś średnice wylotu mogą być tutaj w rozmiarze: od 3” do 14”, wobec czego będą to pompy które można dość dowolnie dostosować do naszych potrzeb i wymagań, zależnie od prac jakie będziemy mieli do przeprowadzenia z ich zastosowaniem.

Pozostałe pompy przemysłowe do ścieków.

Trzeba tutaj także poza wymienionymi wyżej pompami wziąć pod uwagę pompy jeszcze bardziej profesjonalnej, o wysokiej wydajności pompowania, takie jak na przykład seria Mody Pump – Industrial Line, które gwarantują nam przepustowość rzędu nawet 6000l/min. I wysokość tłoczenia sięgającą nawet ponad 100 metrów, co jest bardzo dobrym wynikiem, pozwalającym na stosowanie tego rodzaju pomp w wielu różnych aspektach przemysłowych. Mogą spokojnie być wykorzystywane na przykład w przemyśle wydobywczym, czy też budowlanym. Możemy więc powiedzieć i pompy produkowane przez Mody Pump, stanowią bardzo dobre rozwiązania technologiczne dla wielu rózych zastosowań.

Wszystkich bardziej zainteresowanych rodzajami pomp produkcji Mody Pump, jak również innymi zapraszamy na stronę internetową pompydosciekow.pl, gdzie będzie można znaleźć wiele modeli pomp, oraz sprawdzić ich podstawowe parametry techniczne, a co za tym idzie, będzie można określić które z nich najbardziej spełniają nasze wymagania, wobec czego będą najlepszym rozwiązaniem w danym, konkretnym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *