Podróż w nieznane!

W momencie, gdy przeglądamy Internet, widzimy wiele pięknych miejsc na świecie. Krystalicznie czysta woda w Papui i Nowej Gwinei czy najczystsze niebo na naszym globie nad pustynią Atakama w Chile, czy może wieża Eiffla, Wielki Mur Chiński czy zorza na biegunie. Wszystkie te nie są wcale piękną wizją z książek ideologicznych. Te miejsca istnieją naprawdę, wystarczy odłożyć trochę grosza, zaplanować podróż i wrzucić bagaż na przyczepkę, by to wszystko zobaczyć.

Co warto zobaczyć?

Na liście miejsc do zobaczenia powinna się pojawić Florencja. Jest to kolebka sztuki renesansowej. Tutaj tworzył Leonardo da Vinci czy Michał Anioł. W tutejszych galeriach i muzeach są takie dzieła jak „Dawid” Michała Anioła, czy „Narodziny Wenus” Botticellego. Wszystko to w iście renesansowym mieście, nad którym góruje katedra Santa Maria del Fiore, która jest podstawowym celem turystycznym każdego zwiedzającego we Florencji.

Osoby zainteresowane kulturą wschodu, powinny odwiedzić najpiękniejsze mauzoleum pod naszym słońcem. Taj Mahal w Indiach został wybudowany na cześć zmarłej żony cesarza Indii, Mumtaz Mahal, która zmarła przy narodzinach 14 dziecka. Mimo kolejek oraz ceny za wstęp, obejrzenie budowli jest warte każdego grosza. Nieco dalej na wchód, za kilkoma państwami znajduje się Kambodża. Nie ma tam wielu atrakcji do zwiedzania stworzonych przez ten lud, jednak warto zobaczyć miasto zwane Angkor. Opuszczone miasto pełne egzotycznej zabudowy to coś, czego nie ma nigdzie indziej na świecie. Szczególnie warto odwiedzić Angkor Wat, świątynie Khmerów, ludu, który wybudował te miasto. W Chile jest najczystsze niebo na ziemi, z tego powodu znajduje się tam wiele obserwatoriów astronomicznych.

Osoby pasjonujące się astronomią powinny pojechać w to miejsce obowiązkowo, jednak nie muszę chyba tłumaczyć, na czym polega romantyzm tego miejsca. Czyste rozgwieżdżone niebo zapewni doznań nie tylko amatorom astronomii, lecz każdemu, kto docenia piękno takich widoków. W Peru natomiast znajduje się kolejne martwe miasto warte uwagi. Machu Picchu jest miastem z ograniczoną ilością turystów (500 dziennie) by łatwiej było sprawować nad nim pieczę. Wycieczkę w to miejsce trzeba rezerwować odpowiednio wcześnie, a samo miasto znajduje się wysoko w górach, jednak egzotyczna zabudowa jest warta tego wysiłku.

W drogę

Każde z tych miejsc jest swoistym „rajem na ziemi” dla turystów. Na mapie podróży dookoła świata bezsprzecznie powinny znaleźć się te miejsca. Po zaplanowaniu trasy wystarczy pojechać do wypożyczalnia przyczep Tadeo, pożyczyć przyczepy marki Niewiadów wrzucić na nią bagaż i ruszyć w drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *