Pod namiot czy do hotelu?

tani nocleg

Wyjazdy na wakacje, czy po prostu na wypoczynek wiążą się z wieloma dylematami. Jedni myślą nad tym, w jaki sposób mogą zaoszczędzić, drudzy zastanawiają się, jakie miejsce wybrać, by nie tylko wypocząć, ale także dobrze się bawić. Jednym z problemów jest też dobranie odpowiedniego miejsca noclegowego. Zdarza się, że ludzie decydują się po prostu na wynajem pola namiotowego, bo według nich można się tam najlepiej bawić, a przy okazji poznać sporo nowych ludzi. Na pewno jest w tym ziarnko prawdy, ale takie noclegi mają też wiele negatywów.

Podczas wyboru zakwaterowania należy wziąć pod uwagę osoby, z jakimi się jedzie, ich wiek i nie tylko. Nocleg pod namiotami może się jednym podobać, ale podczas wyjazdu na wakacje ze swoimi dziećmi, czy nawet osobami starszymi, niezbyt rozsądnym jest decydowanie się na tego typu rozwiązanie. Patrząc na polską pogodę w okresie letnim, często zdarza się, że przyjdzie gwałtowny deszcz. Co wówczas zrobić podczas wyjazdu, gdzie śpimy praktycznie pod gołym niebem? Trzeba zmienić miejsce zakwaterowania. To wiąże się z dodatkowymi kosztami, a jednocześnie – obciążeniem naszych portfeli.

Odpowiedniejszym byłoby od razu zdecydować się na tanie noclegi, które obecnie wyszukamy na przykład w Google wpisując choćby „tani nocleg”. W regionach turystycznych znajduje się sporo hoteli, które oferują pokoje w bardzo rozsądnych cenach, jak choćby Apart Hotel *** w Krakowie. Wówczas nie trzeba się martwić, że woda będzie kapać nam na głowę, czy sąsiedzi będą za głośno. Decydując się na wynajem pola namiotowego problemem też są miejsca do higieny intymnej. Pewnie niejednokrotnie spotkaliście się z sytuacja, że trzeba tam dopłacać np. za wzięcie prysznicu. W hotelach takie codziennie usługi mamy wliczone w cenę, dlatego nie zostaniemy zaskoczeni dodatkowymi kosztami.

Nie należy się również obawiać, że dzieci będą się nudzić. Tanie noclegi mieszczą się często w ciekawych okolicach, gdzie nie brakuje atrakcji. A kiedy rodzice chcą odpocząć, ich pociechy mogą się bawić w pięknych ogrodach, w których będą bezpieczniejsze niż między namiotami, gdzie jest mnóstwo ludzi. Wybór noclegów musi być rozsądny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *