Planowanie wakacji – kierunek Gruzja

wakacje w Gruzji

Większość z nas kocha wszelkiego rodzaju podróże. Najchętniej właśnie tak spędzalibyśmy wolny czas. Niestety najczęściej ogranicza nas brak funduszy czy po prostu brak czasu. Ale gdy przychodzi czas wakacji, to próbujemy to wszystko nadrobić. Zazwyczaj wyjeżdżamy wtedy w krótszą lub dłuższą podróż.

Niektórym do szczęścia wystarczy nasz piękny kraj, inni chcą zwiedzać wszystko, nawet najbardziej egzotyczne miejsca. W zależności od zasobności portfela organizują sobie takie wyprawy. O tym gdzie kto jedzie decydują jego osobiste preferencje. Niektórzy chcą tylko ciszy i spokoju, najlepiej gdzieś na odludziu, inni kochają gwarne miejscowości, imprezy i dobrą zabawę. Ale tak naprawdę można to wszystko połączyć. Wystarczy zdecydować się na wakacje w Gruzji.

Znajdziemy tam zarówno ciszę i spokój, jak i dobrą zabawę. Szczególnie że kraj ten słynie z wyśmienitej, niepowtarzalnej kuchni no i oczywiście z wyśmienitego wina. Tego z pewnością nam nie zabraknie. Tym bardziej, że tamtejsi ludzie są bardzo gościnni i życzliwie nastawieni do innych. Ci co byli w Gruzji, mówią, że czuli się tam jak w domu. Jeśli planujemy poznawać najbardziej dzikie rejony, to dobrze jechać małą grupą i koniecznie mieć ze sobą gruzińskiego tłumacza. Inaczej będziemy musieli porozumiewać się na migi. Taki wyjazd nie jest też specjalnie drogi. Może dlatego, że nie jest to jeszcze miejsce zbyt popularne wśród turystów. Ale to z pewnością wkrótce się zmieni. Dlatego warto wykorzystać ten czas i najbliższe wakacje spędzić właśnie nam. Kto wie, może tak się Wam tam spodoba, że nie będą to ostatnie odwiedziny w tymże kraju.

Gruzja jest szczególnie polecana dla miłośników gór, bowiem to właśnie góry Kaukazu są jedynymi w swoim rodzaju. Ich wygląd zdecydowanie różni się od naszego, polskiego obrazu Tatr, czy Bieszczad. Wyprawa w ten zakątek świata jest wyjątkowo ciekawa właśnie dla osób ceniących sobie aktywny odpoczynek. Piesze wycieczki po Kaukazie to marzenie wielu z nas i w końcu  jest w zasięgu naszych możliwości.

Zobacz więcej: Czajka Travel | Wakacje w Gruzji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *