Pierwszy wybór wiertarki i wierteł

Wiercenie jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności przez osoby, które lubią majsterkować i wykonywać drobne remonty i naprawy. Dla osób, które rozpoczynają przygodę z majsterkowaniem prędzej czy później stanie się ono również koniecznością. Warto zetem się do niego odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Podstawą jest odpowiednia wiertarka. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele urządzeń różnych producentów, o różnej mocy, rodzaju głowicy czy sposobie zasilania. Do większości prac wystarczy wiertarka o średniej mocy z opcją wiercenia udarowego (odpowiednie dla betonowych powierzchni). Głowica wiertarki może posiadać uchwyt samozaciskowy lub z kluczykiem. Wygodniejszym rozwiązaniem jest uchwyt samozaciskowy, chociaż tradycyjny z kluczykiem może okazać się bardziej trwały.

Zasilanie może być akumulatorowe lub tradycyjnie z sieci. To pierwsze jest wygodniejsze, nie musimy martwic się o źródło prądu, jednak wiertarka może być przez to cięższa i należy pamiętać o zapasowym akumulatorze. Wykonywanie otworów w twardych powierzchniach betonowych może wymagać zastosowania młota udarowego SDS.

narz2

Oprócz wiertarki niezbędne będą wiertła. Każdy majsterkowicz powinien posiadać ich odpowiedni zestaw zawierający wiertła o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Wybór rodzaju wiertła jest zależny od materiału, w którym będą wykonywane otwory. Wiertło do drewna służy do wiercenia właśnie w takim materiale. Wiertło do metalu również ma jasne przeznaczenie. Do betonu powinno stosować się wiertła udarowe, wykorzystując młot udarowy wiertło SDS. Wybór rodzaju jest bardzo ważny, gdyż zastosowanie nieodpowiednio dobranego wiertła jest nieefektywne oraz może prowadzić do jego uszkodzenia. Sprawdź ofertę wierteł do metalu na stronie http://metaltech.sklep.pl/c/1653/wiertla-do-metaluobrobka-drewna-i-metalu-narzedzia.html

wier3

Decydując się na zakup wiertarki oraz zestawu wierteł warto jest zainwestować więcej i wybrać markowe produkty. Zapewniają one odpowiednie parametry techniczne, posiadają pewną gwarancję i co najważniejsze są dużo mniej awaryjne i bardziej wydajne. Zakup sprawdzonego urządzenia znanego producenta w dłuższym okresie może okazać się dużo korzystniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *