Optyka jako nauka dbająca o oczy

Optyka, moim zdaniem to nauka, która jest bardzo ważna ze względu na coraz poważniejsze wady wzroku. W nowoczesnym społeczeństwie ludzie dużo czytają, oglądają telewizję korzystają z urządzeń multimedialnych, powoduje to duże obciążenie wzroku. Oczy nie mogą cały czas być obciążone, ponieważ powoduję to ich przemęczenie, większe ciśnienie a w konsekwencji wady wzroku. Aby tego uniknąć warto jest robić regularne przerwy, eksperci zalecają na każdą 1h godziny pracy przy komputerze około 5 minut przerwy, odejścia od komputera. Niestety w praktyce jest to praktycznie niewykonalne.
Innym sposobem na odciążenie wzroku to wpatrywanie się w zieleń, dobrze to wpływa nie tylko na nasz wzrok ale również na nasze wypoczęcie. Najważniejszą rzeczą jest to aby co jakiś czas popatrzeć się na coś zielonego, w tym celu można ustawić sobie zieloną tapetę na pulpicie komputera i telefonu.
Rzeczy przez które nas wzrok cierpi:
-zbyt długie przesiadywanie przed komputerem bez odpowiedniej przerwy
-duża liczba czytanych książek
-dużo godzin przed telewizorem
-przebywanie w otoczeniu pyłków i różnego rodzaju kurzy, który podrażnia oczy(tutaj dobrze jest nosić okulary ochronne)
-duże natężenie światła(w szczególności jeżeli jesteśmy wyczuleni na jego dużą ilość)
Jak zapobiegać:
-woda dobrze działa na oczy, nawilża je
-ciepło, lekkie ogrzewanie powiek
-przerwy w pracy(to jest podstawa)

Podsumowując

Najważniejsze jest to aby dbać o oczy, w przyszłości będziemy lepiej się czuć i nie zestarzejemy się tak szybko. Kiedy zawodzą oczy, to zawodzi też cały organizm a najbardziej głowa, kiedy nie widzimy mamy urojenia, musimy się czegoś domyślać. Dlatego apeluję jeszcze raz dbajmy o oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *