Opieka dla osób starszych. Sanatoria i domy opieki pod lupą

sanatoria

Komfort życia osób starszych zależy od warunków w jakich mieszkają, opieki medycznej oraz dobrych relacji z najbliższymi. O ile ostatni czynnik stosunkowo łatwo jest zrealizować, to pierwsze często przekraczają finansowe możliwości przeciętnej rodziny. Człowiek kilkudziesięcioletni potrzebuje okresowych badań, zabiegów medycznych, diagnostyki. Łatwiej mu też poruszać się po domu, gdy ten przystosowany jest do jego ograniczeń. Przydadzą się uchwyty w ubikacji, specjalne krzesła pod prysznicem, podnośnik do łóżka.

Osobom bardzo chorym potrzebny jest też nieustanny nadzór, co dla opiekunów pracujących jest bardzo trudne do zrealizowania. W sytuacji, gdy opieka nad starszą osobą jest logistycznie utrudniona, warto zainteresować się ofertami specjalistycznych placówek pielęgnacyjnych. Sanatoria na przykład to jedne z najlepszych ośrodków poprawiających warunki bytowe osób starszych. Rozmieszczone w miejscowościach o leczniczym klimacie lub niezwykłych walorach naturalnych, dofinansowywane przez NFZ, świadczące usługi z sektorów medycznych, kosmetycznych, zdrowotnych – znajdują uznanie tysięcy kuracjuszy. Skierowanie na kilkutygodniowe leczenie uzyskać można od geriatry lub lekarza pierwszego kontaktu, choć przyznać trzeba, że czasami czeka się na taki przydział miesiącami. Innym rozwiązaniem są domy opieki, w których najczęściej – osoby starsze – decydują się na stały pobyt. Te najbardziej prestiżowe oferują im doskonałe warunki mieszkaniowe, intymność, ale też wykwalifikowaną, całodobową opiekę.

Ważne jest, by przed podjęciem decyzji o zameldowaniu członka rodziny w konkretnej placówce, dokładnie sprawdzić rzetelność personelu, czystość pomieszczeń, opinie o ośrodku na stronach i forach internetowych. W tym sektorze usług zdarza się niestety dużo nadużyć, dlatego tylko dokładna weryfikacja pozwala podjąć słuszną decyzję.

Duży wybór domów opieki czy sanatoriów znajdziesz na stronie www: domyopieki.biz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *