Operatorzy żurawi mają wzięcie

Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Od urodzenia, aż do śmierci. Może się to wydawać niemożliwe, ale jest to naturalny proces, jak oddychanie. Nauka nie jest tylko kuciem pojęć podręcznikowych na pamięć. W rzeczywistości, w większości przypadków jest to uczenie się w praktyce.

W każdym zawodzie ludzie muszą wiecznie się szkolić, ponieważ świat idzie naprzód i musimy za nim nadążyć. Czasem nie jest to łatwe, ale nie mamy wyjścia. Na przykład osoby, które pracują w transporcie drogowym muszą nie tylko zdać prawo jazdy na ciężarówki, dźwigi, czy traktory. Przede wszystkim powinni uczęszczać na jak najwięcej kursów doszkalających np na kurs HDS.

suw10

Jest to kurs operatorów żurawi przeładunkowych. Warunki przyjęcia na szkolenie są następujące: chętny musi być pełnoletni, czyli posiadać ukończone 18 lat, mieć co najmniej podstawowe wykształcenie i nie mieć żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania tego typu pracy. Kurs żurawie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i kończy się egzaminem państwowym przed komisją UDT. Wydawane wtedy zaświadczenie jest ważne bezterminowo i mówi, że człowiek, który zdał może bez problemu obsługiwać te machiny. Podczas szkolenia, porusza się tematy takie jak: ogólne wiadomości o żurawiach HDS, ich budowie oraz sposobie „władania” nimi. Omawia się również obowiązki operatorów i bezpieczeństwo i higienę pracy. W ramach kursu są również zajęcia praktyczne na żurawiu. Są różne sposoby używania tego urządzenia: przeładunkowy, przewoźny i leśny.

omb3

Kursy operatora są przeprowadzane na terenie całej Polski – bezpośrednio u pracodawcy lub na placach budowy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy są dostosowane do potrzeb klienta, a ćwiczenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z dużym doświadczeniem w tym zakresie. Takie szkolenie w całości kosztuje około 900zł, więc warto się wcześniej zastanowić, czy chce się do niego przystąpić i powoli odkładać pieniądze, gdyż nie jest to tanie. Mimo wszystko, każde dokształcenie jest bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *