Okna drewniane zawsze w modzie.

Okna drewniane, jeszcze kilka lat temu raczej traciły na swojej popularności, a to za sprawą tego, iż okna z PCV charakteryzowały się o wiele lepszymi parametrami technicznymi. Oferowały przede wszystkim lepszy poziom izolacji termicznej oraz akustycznej, a to bardzo ważny parametr, szczególnie w ostatnich latach, kiedy kwestie oszczędności energetycznych są cały czas na topie. Niemniej jednak w ciągu kilku lat, producenci drewnianej stolarki okiennej nadgonili wszystkie zaległości, a dzięki temu na chwilę obecną także i okna z drewna będą oferować nam takie same, bardzo dobre parametry, przede wszystkim w zakresie izolacji termicznej, jak i akustycznej.

Wady i zalety stosowania drewnianej stolarki okiennej.

Przede wszystkim, powiedzieliśmy już sobie, iż okna drewniane obecnie oferują nam w zasadzie takie same parametry techniczne jak okna z PCV. Niemniej jednak będą się one od siebie różnić zaletami i wadami ich zastosowania. W przypadku okien drewnianych, będzie się to prezentować następująco.
Zalety zastosowania drewnianej stolarki okiennej

  • Niesamowity poziom estetyki – naturalne drewno wykorzystane do budowy ramy okiennej będzie idealnie komponować się każdym materiałem.
  • Dobre parametry izolacji termicznej – drewno jak i wykorzystane do budowy okna zespolone szyby wypełnione wewnątrz gazem izolacyjnym, zapewniają bardzo dobry poziom izolacji cieplnej.
  • Dobry poziom izolacji akustycznej – naturalne drewno bardzo dobrze wytłumia dźwięki i hałasy, przez co jest w stanie także wpływać na tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz
    Wady zastosowania drewnianej stolarki okiennej
  • Konieczność regularnego przeprowadzania impregnacji – co najmniej raz na dwa lata musimy przeprowadzić impregnację ramy drewnianej przy zastosowaniu odpowiednich środków do zabezpieczenia drewna.
  • Szybsza utrata koloru – drewno wystawione na działanie promieni słońca, nawet przy zastosowaniu impregnatów, niestety będzie szybciej blaknęło niż ma to miejsce w przypadku PCV.
  • Koszty zakupu – w tym przypadku jest on z reguły wyższy, niż w przypadku stolarki okiennej z PCV.

Czy warto więc inwestować w okna drewniane?

Mamy więc krótką listę wad i zalet okien drewnianych, i w zasadzie to od nas zależy, czy zdecydujemy się na tego typu okna w naszym domu. musimy przeanalizować kwestie wad i zalet i sprawdzić, czy wady są naszym zdaniem zbyt istotne, i nie powinniśmy korzystać z tego typu rozwiązań. Może się też okazać, iż wady są mało istotne z naszego punktu widzenia, zalety zaś bardzo korzystne, wobec czego zdecydujemy się na tego typu okna. Niezależnie od podjętej decyzji, możemy tutaj powiedzieć, iż Obecnie okna drewniane z firmy Drew Dom należą do zdecydowanie dobrych jakościowo okien, których eksploatacja jest bardzo wygodna. Gwarantują także dobre trzymanie temperatury wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych co obecnie jest bardzo ważnym czynnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *