Odkurzacze centralne – nowa era porządków

Nikt nie lubi codziennego odkurzania, tego wyciągania odkurzacza z szafki, podłączania wszystkich rur, ciągnących się po podłodze przewodów i wszechobecnego kurzu unoszonego powietrzem wydostającym się z urządzenia. Jeśli dodatkowo mamy duże mieszkanie to praca szybko zmienia się w koszmar.
Można jednak zastosować rozwiązanie które pozwoli raz na zawsze pozbyć się powyższych problemów, a są to coraz częściej używane w naszych domach odkurzacze centralne. Dzięki ich nowatorskiej konstrukcji raz na zawsze można pozbyć się przewodów czy tumanów kurzu. Odkurzacze centralne (Variovac Poznań) to jedno z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.

Składają się z osobnej jednostki centralnej, którą zazwyczaj montuje się w osobnym pomieszczeniu, piwnicy a nawet garażu. Muszą być zamontowane przy zewnętrznej ścianie budynku, ponieważ do swojej pracy potrzebują powietrza pobieranego właśnie z zewnątrz. Od samej jednostki centralnej do każdego pomieszczenia jest poprowadzony system rur PCV, najczęściej w ścianach lub nawet pod podłogą. W pokoju znajduje się tylko ich wylot nad podłogą do którego podłączamy elastyczną rurę wyposażoną w końcówkę do odkurzania konkretnej powierzchni.

Odkurzacze centralne nie są tanim rozwiązaniem, ale warto ponieść dosyć wysokie koszty początkowe, które jednak bardzo szybko się zwracają. Z pewnością docenią to osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju alergie, dla których kurz jest bardzo uciążliwy i prowadzi do wielu poważniejszych schorzeń. Odkurzacze centralne to także możliwość sprzątania nawet w godzinach nocnych. Jednostka centralna jest przecież umieszczona w innym pomieszczeniu, nie będzie więc w pokojach słychać żadnego hałasu, który mógłby zakłócić sen lub wypoczynek domowników. Zdecydowanie warto więc porzucić stare nawyki robienia porządków i przenieść odkurzanie w całkiem nową erę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *