Nowoczesne młoty hydrauliczne do koparek i ładowarek.

Wśród wielu nowoczesnych narzędzi dla firm budowlanych, jednym z ciekawszych, o bardzo szerokim zastosowaniu jest bez wątpienia młot hydrauliczny do koparki czy też ładowarki. Jest to narzędzie, które zamontowane na ramieniu koparki, czyni z niego swego rodzaju centrum wyburzeniowe, pozwalające nam na bezproblemowe kruszenie żelbetonu, czy też nawet fragmentów skał. Zastosowanie tego typu młotów hydraulicznych okazuje się być w wielu przypadkach bardzo szerokie, tym bardziej, iż można spotkać różne ich warianty, dostosowane do realizacji wielu różnorodnych zadań. przyjrzyjmy się wobec tego nieco bliżej kwestii młotów hydraulicznych, bowiem może się okazać, iż będzie to narzędzie wysoce przydatne także w naszej firmie.

Podstawowe zastosowanie młotów hydraulicznych.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, iż najważniejszym, podstawowym przeznaczeniem młotów hydraulicznych w koparkach i ładowarkach jest realizacja wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych na dużą skale. Będą one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie trzeba sprawnie i szybko wyburzyć na przykład stare budynki, czy też pozbyć się starej nawierzchni drogowej. Okazuje się jednak, iż na rynku jest także dostępny młot do miniładowarki oraz minikoparki, który także ma swoje specyficzne przeznaczenie. Oczywiście można z jego pomocą realizować także pomniejsze prace wyburzeniowe, niemniej jednak w wielu przypadkach będzie on użyteczny podczas realizacji wykopów pod linie energetyczne, wodne czy też kanalizacyjne. W trakcie realizacji tego typu wykopów, bardzo często można będzie natrafić na poważniejsze przeszkody gruntowe czy to w postaci starych konstrukcji betonowych, czy też w postaci większych fragmentów skał. Tutaj zaś, młot do mini ładowarki, będzie charakteryzować się zwartą, kompaktową wręcz konstrukcją, która pozwoli na jego skutecznego wykorzystywanie w wąskich wykopach, w celu właśnie kruszenia tego typu przeszkód.

Modele młotów hydraulicznych.

Na rynku znajdziemy stosunkowo sporo różnorodnych modeli młotów do koparek i ładowarek, różniących się od siebie przede wszystkim w zakresie energii uderzenia oraz masy własnej. Każdy z nich będzie przeznaczony do zupełnie innej maszyny, o innej masie całkowitej i innym ciśnieniu układu hydraulicznego. Musimy tutaj przecież pamiętać o tym, iż młoty te napędzane są bezpośrednio z układu hydrauliki koparek i ładowarek. Trzeba więc każdy młot precyzyjnie dopasować do maszyny w której ma być zamontowany. Najnowszym na rynku rozwiązaniem będą tutaj bez wątpienia młoty hydrauliczne arrowhead z serii R, gwarantujące nam uzyskanie wysokiej energii uderzenia, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi narzędzia. Ich konstrukcja charakteryzuje się także brakiem membrany oraz szpilek, czyli najczęściej wymienianych elementów, dzięki czemu młoty z serii R nie podlegają tak częstemu serwisowanie jak ma to miejsce w przypadku innych narzędzi. Można tutaj więc powiedzieć, iż są to narzędzia o dobrym stosunku ceny do jakości, a przede wszystkim, praktycznie bezobsługowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *