Niedrogie wesele w Domu Weselnym Legionowo

Jak zorganizować tanie wesele? Ten wyjątkowy dzień w życiu państwa młodych może okazać się bardzo kosztowny. Każdy wie, że organizacja wesela jest nie tylko czasochłonna, ale i bardzo droga. Nie każdy może sobie pozwolić na wydatek rzędu 30 tysięcy. Co zatem zrobić, aby z tego dnia pamiętać świetną zabawę, a nie dziurę w kieszeni?

Oczywiście w kilku kwestiach nie można nic zrobić. Opłata w Urzędzie Stanu Cywilnego musi zostać poniesiona i nie ma się na to wpływu. Jeśli chodzi o ślub w kościele, bywa różnie. Jedni księża biorą co łaska, inni mają sprecyzowany cennik. Dlatego dobrze wcześniej dowiedzieć się, gdzie jakie zwyczaje obowiązują.

Sprawą, na której państwo młodzi mogą dużo oszczędzić, jest sala weselna. Jeśli narzeczeni decydują się na taką, która znajduje się w restauracji, muszą mieć świadomość, że tam ceny zwykle są wyższe. Dlatego dobrze zapoznać się z ofertą domów weselnych. Dom weselny Legionowo jest jednym z takich miejsc, gdzie ceny są bardzo przystępne, a wygląd sali weselnej i obsługa nie odbiega od oferowanej w ekskluzywnych salach restauracyjnych czy hotelowych. Można także zdecydować się na wynajęcie jakiejś remizy, czy domu strażackiego. Jednak w tym przypadku ponosimy ryzyko, że kucharz, którego wynajęliśmy, nie sprawdzi się tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Dość dużą oszczędnością może okazać się zorganizowanie wesela bezalkoholowego. Staje się to coraz bardziej modne w ostatnich czasach, jednak trzeba mieć świadomość, że nie każdy lubi ten rodzaj zabawy. Jeśli w rodzinie przeważają osoby, które lubią tradycyjną zabawę przy pełnym kieliszku, mogą odnieść złe wrażenie podczas takiego wesela.

Jednym z bardziej kosztownych elementów wesela jest również dekoracja sali. Jeśli państwo młodzi zdecydują się na kwiaty, powinni mieć świadomość, że poniosą wyższe koszta. Salę można ozdobić za pomocą innych materiałów i oświetlenia, jak papierowe ozdoby, balony czy świece. Jednak jeśli bardzo zależy komuś na kwiatach, to warto rozejrzeć się za hurtownią lub targiem roślin, gdzie ceny są znacznie niższe aniżeli w kwiaciarniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *