Niebanalna fotografia ślubna

Jak wybrać odpowiedniego fotografa na ślub. Czy słuchać znajomych i wziąć kogoś kogo polecają czy poszukać w mediach społecznych kogoś innego? Czy odpowiedni znaczy odpowiedzialny? Na te i wiele innych pytań szuka odpowiedzi wiele ludzi. Ślub to bardzo ważne ale i odpowiedzialne do zorganizowania wydarzenie. Nie chodzi tylko tu o gości, których jest zawsze bardzo dużo. A także o pięknie przystrojona sala z nie tuzinkową atmosferą. Chodzi tu o zgranie wszystkich ważnych elementów w całość.

Ślub cóż to takiego? Jest to oficjalnie zawarcie związku małżeńskiego przez dwoje ludzi. Umowa ustna zawierana jest przy świadkach i gościach. Oni obserwują całe to wydarzenie. Państwo młodzi składają  przysięgę małżeńską na środku ołtarza. Koło nich stoi ksiądz i karze im powtarzać zdania dotyczące ślubu. Jednak zanim całe wydarzenie nastąpi, zazwyczaj kilka wcześniejszych dni trwają imprezy obu dwojga płci. Jest to tak zwany wstęp a zarazem koniec życia  z kumplami i wiecznymi tańcami biesiadnymi. Mężczyźni organizują sobie wieczór kawalerski. Zazwyczaj jest on robiony typowo na bogato.

Najdroższe restauracje, hotele oraz wielkie imprezy, po których wieczór jest pełen wrażeń i nie zapomnianych chwil. To samo dzieje się wobec pań. One robią dokładnie to samo. Po czym następuję cała uroczystość. Pierwsze co to fotograf lub kamerzysta, który robi i pokazuje jak wygląda posiadłość Pana Młodego oraz jego przyszłej małżonki. Po tym jest ślub w kościele, który także jest udokumentowany specjalnie poprzez filmy i zdjęcia. Następnie następuje bardzo ważna impreza. Wszyscy goście jadą na salę, by całą noc śpiewać, tańczyć i biesiadować. Robią to oczywiście z parą młodą, ponieważ to ich największe święto. To oni mają się tam najlepiej bawić.

Ale jak wybrać odpowiedniego fotografa na ślub? Po pierwsze nie szukajmy na tak ważną uroczystość amatorki. Szkoda nerwów i czasu na amatorkę. W grę wchodzi tylko pełny profesjonalizm. Także szukamy osób na bardzo wysokim poziomie, oczywiście ze swoim sprzętem, jak slawekstelmach.com, którego fotografia ślubna (Tarnów, Nowy Sącz i okolice) jest po prostu niepowtarzalna i zachwyca każdego. On ma być z najwyższych półek, gdyż materiał który zgromadzi musi być w wysokiej rozdzielczości oraz pięknie się prezentować.

Zazwyczaj fotograf ogłasza swoje usługi w Internecie lub innych mediach. Dzięki czemu zyskuje więcej doświadczenia oraz opinię innych. Nie zapominajmy także o tym. Opinia to bardzo ważny aspekt. Gdy już fotografa znajdziemy, popytajmy przyjaciół czy o nim słyszeli i jakie ma opinię.  Cena też będzie wysoka, jednak na ślub nie warto oszczędzać. Odpowiedni fotograf powinien być odpowiedzialny, posiadać własne por folio oraz przykładowe prace właśnie z takich imprez. Dzięki czemu my mamy większe pole manewru i dogadania wszelkich szczegółów. Musimy także wynegocjować ilość materiału jaki ma zgromadzić. Następnie złączyć w jeden film, dołączając tam mnóstwo zdjęć, które wykonał. Wybierając odpowiedniego fotografa na ślub uwzględnijmy wskazówki napisane wyżej. Wówczas nie pożałujemy pieniędzy i czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *