(Nie)każdy zna zasady tej gry

Najpopularniejsza na całym świecie gra karciana, a mimo to chyba jednak nie każdy zna dokładnie jej zasady. Poker, bo to o nim tutaj mowa, to połączenie wielu gier karcianych, w których gracze stawiają zakłady na podstawie kart, które szybciej otrzymali. Poker ma wspólną „pulę”, w skład której wchodzą zakłady graczów jak i przyznania. Jakie są zasady pokera oraz jakie są strategie w pokerze dowiesz się czytając ten tekst do końca.

Wszystkie gry pokerowe zaczynają się od wpłacenia zakładów, które jednocześnie zawiązują pulę, o którą łącznie będą mogli grać wszyscy gracze. Poker rozgrywany jest zazwyczaj na zasadzie „table stakes”, co w efekcie oznacza, że w trakcie gry gracze mogą używać tylko i wyłącznie żetonów, które znajdowały się na stole w momencie rozpoczęcia gry.

Jednocześnie zasada ta wiąże się z inną zasadą – „all-in”, co oznacza „wejście za wszystko”. Zasada ta oznacza również to, że gracz nie może zostać zmuszony do rezygnacji z udziału w danym rozdaniu pokera, nawet w przypadku, gdy nie ma on wystarczającej ilości żetonów. Pokerzyści taki zakład nazywają „all-in”, czyli zagraniem za wszystko. Jednakże należy zaznaczyć, że jeśli gracz wygrał stawiając zakład „all-in”, ma on tylko prawo do połowy wygranej. Pozostałe zakłady graczy tworzą w ten sposób „pulę boczną”, do której gracz będący „all-in” nie ma najmniejszego prawa. Zatem jeśli gracz zagra kilka razy tą zasadą stworzy się automatycznie kilka pul bocznych.

Warto również zaznaczyć, że istnieją setki odmian pokera. Wiele serwisów pokerowych, które również zamieszczają newsy pokerowe oferują najpopularniejsze z nich. Dzięki temu możemy spróbować swoich sił w tej grze karcianej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *