Najczęściej spotykane rodzaje mebli gastronomicznych

meble gastronomiczne

Firmy specjalizujące się w produkcji mebli gastronomicznych, oferują przeróżne ich rodzaje. Zresztą możliwości producentów są tu bardzo duże o czym świadczy ogromny wachlarz oferowanych przezeń produktów.

Stoły do pracy

Najczęściej spotykane meble gastronomiczne mają formę stołów, na których można przyrządzać potrawy, przygotowywać składniki itd. Często charakteryzują się one posiadaniem specjalnego, drewnianego blatu. Dzięki warstwie laminowanej jest on w zupełności odporny na działanie wilgoci.

Meble do zmywalni

Gastronomia to nie tylko kuchnia. Wie o tym każdy, kto gotuje w domu. Dlatego meble do zmywalni są równie ważne, co klasyczne meble kuchenne. Z reguły są one wykonane w całości ze stali nierdzewnej, co niejako wzmacnia ich odporność na oddziaływanie wilgoci. Do tego typu mebli zaliczamy najczęściej różnego rodzaju zmywaki, umywalki itd.

Szafy wolnostojące

Szafy, półki i regały to także bardzo istotny element wyposażenia każdej kuchni. Można na nich umieścić istotne dla nas składniki, które powinny być dostępne niejako „od ręki”. Niektóre z nich mogą mieć charakter podwieszany.

Wózki gastronomiczne

Meble gastronomiczne to również wszelakie wózki, które służą na co dzień do transportu różnych artykułów spożywczych, dań i ich składników. Dzięki nim można też transportować naczynia.

Okapy gastronomiczne

Okapy to również meble ze stali nierdzewnej. Mogą one być zainstalowane w dwóch trybach – pasywnym i aktywnym. W trybie pasywnym nie są one podłączone bezpośrednio do ciągu wentylacyjnego. Wtedy elementem oczyszczającym powietrze są specjalne filtry zainstalowane w okapie. Z kolei tryb aktywny wiąże się z podłączeniem okapu bezpośrednio do ciągu wentylacyjnego i pominięcie filtrów znajdujących się w jego wnętrzu. Ponadto okapy mogą służyć jako klasyczne podświetlenie powierzchni kuchni gazowej i gazowo – elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *