Modernizacja przydomowej kotłowni

Każdy z nas, właścicieli domów jednorodzinnych, prędzej czy też później stanie przed koniecznością przeprowadzenia modernizacji przydomowej kotłowni, wobec czego warto zawczasu przygotować się na tę okoliczność i pozyskać stosowną wiedzę, która pozwoli nam sprawnie i szybko znaleźć odpowiednie rozwiązania. Chodzi tutaj rzecz jasna o to, aby poprawnie dobrać kocioł do kotłowni, zarówno pod względem ekologii, aby być w zgodzie z normami unijnymi w tym zakresie, ale także pod względem ekonomii, aby kocioł czasem nie był zbyt kosztowny w eksploatacji. Oczywiście trzeba także zastanowić się nad rozwiązaniami ułatwiającymi nam obsługę kotła, które wymagają nieco wyższego poziomu inwestycji, ale i także nieco większej przestrzeni w kotłowni. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tym wszystkim zagadnieniom, aby w czasie przeprowadzania modernizacji wszystko było już poukładane i dopięte na ostatni guzik.

Wygoda obsługi kotła.

Obsługa codzienna kotła jest niezwykle istotna kwestią, bowiem obecnie użytkowane kotły, wymagają od nas dość sporej ilości czasu, w którym musimy pójść do kotłowni, nałożyć opału do paleniska i usunąć spopielone jego resztki. Trzeba także pamiętać o stałym korygowaniu ustawień kotła w stosunku do warunków pogodowych. Możemy jednak w przypadku dysponowania większą przestrzenią w kotłowni, zastosować kotły Kielar wyposażone w specjalny podajnik oraz zdalne sterowanie. W takim przypadku wszystkie parametry kotła będą sterowane odgórnie poprzez sterownik zamieszczony w domu, a niektóre z nich będą się ustawiać automatycznie w stosunku do warunków pogodowych, co zapewnia umieszczone na zewnątrz domu czujniki. Podajnik zaś na tyle ułatwi nam życie, iż wystarczy raz na kilka dni usunąć popioły, oraz napełnić podajnik opałem, zaś ten automatycznie będzie dozować materiał opałowy do paleniska w zależności od zapotrzebowania w stosunku do aktualnych parametrów pracy kotła.

Koszty eksploatacyjne.

Kolejna bardzo ważna kwestia to koszty eksploatacji kotła. Niektóre, w szczególności starsze kotły niestety nie są w stanie osiągnąć zbyt wysokiej wydajności, a to oznacza iż zbyt duża część wyprodukowanego ciepła ulega stracie. Dlatego też powinniśmy szukać kotłów o sprawności możliwie jak najwyższej, tak aby jak największa część wytworzonej energii cieplnej trafiała do instalacji. Bardzo dobrym rozwiązaniem może także być zamontowanie specjalnych systemów odzyskiwania ciepła ze spalin kotła, co także przyczyni się do pewnych oszczędności. Nowoczesne kotły Kielar Eco pozwalają nam na poczynienie pewnych oszczędności w stosunku do zwykłych kotłów, które mogą tutaj osiągnąć nawet poziom 15-20% co w skali roku może stanowić całkiem realne oszczędności.

Gdzie kupić kotły Kielar?

Zakup kotłów Kielar, bowiem o nich tutaj przede wszystkim mówimy, jako o tych najbardziej wydajnych i ekologicznych, jest dość kosztowną kwestią, bowiem w przypadku najsłabszego modelu o mocy nieco powyżej 17kW, trzeba będzie ponieść koszty rzędu niecałych 5 tysięcy złotych. W przypadku innych modeli kotłów ceny będą nieco wyższe, aczkolwiek najlepiej samodzielnie sprawdzić na stronie producenta pod adresem kielar-eco.pl, dzięki czemu zawsze będziemy mieli pod ręką aktualne cenniki. Generalnie jednak rzecz ujmując, możemy powiedzieć iż zakup tego rodzaju kotła, mimo swojej wygórowanej ceny przyniesie nam bardzo duże korzyści, gdyż dzięki temu zapewnimy sobie mniejszy poziom zanieczyszczeń, mniejsze koszty ogrzewania, oraz wygodę obsługi kotła, co zawsze będzie bardo korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *