Meble skandynawskie – wielki powrót!

meble Norweskie

Urządzając mieszkanie chcemy aby meble, które się w nim znajdą były zgodne z aktualnymi trendami. Jednocześnie zależy nam jednakże również na tym, aby meble, które wybierzemy były po prostu wygodne. Dlatego też z pewnością ucieszy cię informacja, że meble, które spełniały te wymagania ponownie wracają do łask. Chodzi oczywiście o meble skandynawskie, których popularność ponownie rośnie.

Czym są meble skandynawskie?

Zanim zaczniemy mówić o popularności mebli skandynawskich warto przypomnieć sobie czym się wyróżniają. Meble w tym stylu to przede wszystkim naturalne materiały i tkaniny, brak zbyt wielu elementów ozdobnych oraz prosty, funkcjonalny kształt. Meble w stylu skandynawskim często utrzymane są w stonowanej, naturalnej stylistyce – dominuje drewno, szarość, beże i błękity choć czasem nie brak mocniejszych akcentów kolorystycznych.

Wielki powrót

Każdy, kto interesuje się trendami dotyczącymi meblarstwa wie, że meble skandynawskie nie są nowością na polskim rynku. Były już bowiem niezwykle popularne już dekadę temu. Wówczas Polacy chętnie wybierali je z powodu funkcjonalności i wygody jaką zapewniały. Obecnie cieszą się ogromną popularnością, która związana jest z zainteresowaniem skandynawskim stylem życia znanym jako “hygge”. To filozofia, która radzi nam dbać o swój komfort i szczęśliwość. Meble w stylu skandynawskim doskonale się w nią wpisują – są bowiem nie tylko wygodne, ale również pozwalają stworzyć harmonijny wystrój wnętrz, w którym po prostu dobrze się czujemy.

Gdzie poszukiwać takich mebli?

Wiele osób sądzi, że meble skandynawskie możemy znaleźć jedynie w ofertach zagranicznych sklepów. Nic bardziej mylnego. Obecnie coraz więcej polskich firm meblowych inspiruje się skandynawskim stylem i tworzy linie mebli oparte właśnie o tą stylistykę. Wśród nich znajdziemy nie tylko stoły czy szafy, ale również eleganckie meble tapicerowane. Doskonałym przykładem jest Adriana Furniture. Firma ta oferuje szeroki wybór mebli, które są dokładnie tym, co cenią sobie mieszkańcy Skandynawii.  Chcesz wiedzieć jak wygląda Norwegia według Adriany – zobacz.

Dlaczego warto stawiać na meble w tym stylu?

Z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że doskonale łączą się z dekoracjami i innymi elementami wyposażenia również w innym stylu. Ich prostota i stonowana kolorystyka jest ich największą zaletą, dzięki której zawsze będą wyglądać dobrze – nawet jeśli po raz kolejny zmieni się moda. Ich zaletą jest również fakt, że są po prostu funkcjonalne i praktyczne. Zapewniają komfort i wygodę a to jak wiemy, jest jedną z najważniejszych cech dobrych mebli.

Podsumowując nie ma nic dziwnego w tym, że meble skandynawskie ponownie cieszą się tak dużą popularnością. Łączą one bowiem w sobie wszystko to, czym powinny charakteryzować się dobre meble – wysoką jakość materiałów, naturalne tkaniny, funkcjonalność i ponadczasowe wzornictwo. Jeśli więc poszukujesz mebli, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania a jednocześnie sprawią, że twoje mieszkanie będzie po prostu modne – warto postawić na meble utrzymane w tej stylistyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *