Materiały do ocieplenia

Aby efekt ocieplenia domu był jak najlepszy trzeba zastanowić się nad materiałami ocieplającymi, muszą one spełniać bardzo rygorystyczne założenia. Cena nie jest najważniejsza i czasami okazuję się, że warto zapłacić więcej i mieć zdecydowanie lepszej jakości materiały które właściwie utrzymują temperaturę dzięki takim rozwiązaniom. Firmy często proponują autorskie rozwiązania które jednak często nie są dobrze przystosowane dla klienta przez takie działania klienci nawet nie zdają sobie sprawy jakie mają inne, dużo ciekawsze możliwości.

Postaram się przedstawić najważniejsze materiały ociepleniowe dzięki którym ocieplenie domu będzie dużo bardziej efektywne:

Styropian- jest najbardziej popularny materiał stosowany w znakomitej części przypadków, tak naprawdę mało ludzi kojarzy jakieś alternatywne źródła i mało kto w ogóle wie że na rynku jest coś innego do ocieplania niż styropian. Niewątpliwie jest to bardzo dobry i tani materiał ale nie zawsze spełnia wszystkie założenia spotkałem się z opiniami, że mimo zastosowania styropianu do ocieplenia wilgoć w domu nadal występuje poza tym w okresie wiosennym i jesiennym ciężko utrzymać dobrą temperaturę i jest albo za gorąco albo za zimno. Współczynnik przewodzenia ciepła jest w przypadku tego materiału dość dobry i w porównaniu do ceny na pewno ciekawy.

Styrodur – materiał bardzo podobny do styropianu lecz jest trochę lepszej jakości, bardzo dobrze sprawdza się przy izolacji miejsc wilgotnych. W porównaniu do styropianu jest trochę lepszym izolatorem i daję trochę lepsze efekty lecz jest to droższe rozwiązanie i każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Często polecany na dach dzięki czemu ocieplenie poddaszy jest bardziej efektywne.

Wełna mineralna – najlepszy ale i zdecydowanie najdroższy towar stosowany do ocieplania wszystkiego wewnątrz budynków np. ocieplenie stropu. Daje ona bardzo dobre efekty ale nie każdy chce ocieplać dom wewnątrz, warto zastanowić się nad tym jeśli chcemy wykorzystać poddasze w celach użytkowych.

To są najważniejsze materiały ociepleniowe mam nadzieję że opisałem je wystarczająco dobrze tak aby każdy mógł ocenić które rozwiązanie jest najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *